مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

کیفیت هوا در پایتخت ملی پس از دیوالی ، بهداشت نیوز ، ET HealthWorld بدتر می شود

1 min read

کیفیت هوا در پایتخت ملی پس از دیوالی بدتر می شوددهلی نو: مردم دهلی با افزایش بیشتر آلودگی هوا از خواب بیدار شدند زیرا این شهر همچنان در یک پتو دود مهار پس از دیوالی با شاخص کیفیت هوا در “شدید” و “کیفیت بسیار ضعیف” در چندین مکان در روز یکشنبه گرفتار شد. صبح.

بر اساس اطلاعات کمیته کنترل آلودگی دهلی (DPCC) ، مناطق اطراف ITO تحت مه دود شدید قرار گرفته اند و شاخص کیفیت هوا (AQI) در اینجا 461 بوده است. امروزه به دلیل موج آلودگی ، دید بسیار ضعیفی در مناطق اطراف Civil Lines ، Geeta Colony و ISBT مشاهده شد.

کیفیت هوا شنبه شب در چندین مکان در سراسر پایتخت ملی به “شدید” تبدیل شد ، زیرا این ترکیبی از آتش سوزی کلش و ترکیدن ترقه در جشن های دیوالی بود که بر خلاف ممنوعیت آن بود.

شاخص کیفیت هوا (AQI) برای آلاینده PM 2.5 در ساعت 11:00 روز شنبه در 481 در Anand Vihar ، 444 در منطقه IGI Airport ، 457 در ITO و 414 در منطقه Road Lodhi ، هر چهار در گروه “شدید” بود ، با توجه به داده های DPCC.

این در حالی بود که بسیاری از ترقه های ترقه را نقض منع کامل فروش و ترکیدن ترقه در پایتخت ملی توسط دولت دهلی و دادگاه ملی سبز اعلام کردند.

پیش بینی می شود که AQI وخیم تر شود و تا عصر روز یکشنبه به گروه “شدید” برسد.

“کیفیت کلی هوای دهلی خراب شده است و در انتهای بالاتر گروه” بسیار ضعیف “از امروز صبح پیش بینی شده است. پیش بینی می شود AQI بیش از پیش خراب شود و تا عصر امروز به رده شدید برسد. تأثیر سوختن خرد شده در AQI انتظار می رود برای امروز از متوسط ​​به بالا افزایش یابد. گرچه پیش بینی می شود که سطح PM 2.5 تا امشب در لبه “بسیار ضعیف” تا “شدید” باشد ، اما انتظار می رود که در مقایسه با 4 سال گذشته بسیار بهتر باشد در حدود دوره دیوالی با یک سناریوی فرضیه ترشح انفجار NIL ، “طبق سیستم کیفیت هوا و پیش بینی و تحقیقات هوا (SAFAR).

READ  Natco آزمایشات بالینی فاز 3 کپسول مولنوپیراویر را برای درمان Covid-19 آغاز می کند ، بهداشت نیوز ، ET HealthWorld

AQI بین 0-50 مشخص شده است خوب ، 51-100 مطلوب ، 101- 200 متوسط ​​است ، 201- 300 ضعیف ، 301-400 بسیار ضعیف و 401-500 شدید در نظر گرفته شده است. به گفته کارشناسان ، این گروه شدید بر سلامت افراد تأثیر می گذارد و به طور جدی بر مبتلایان به بیماری های موجود تأثیر می گذارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *