مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

گزینه ای که برای اولین بار در هند کشف شد ، انگلستان را وادار می کند تا رویکرد خود ، Health News ، ET HealthWorld ، را بازنگری کند

1 min read

گونه ای که برای اولین بار در هند شناسایی شد ، انگلستان را مجبور می کند تا در مورد رویکرد خود تجدید نظر کندمقامات انگلیس روز جمعه گفتند که آنها در حال بررسی پروتکل های واکسیناسیون و بازگرداندن قفل محلی برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا هستند که برای اولین بار در هند شناسایی شد ، این یک علامت هشدار دهنده برای کشورهایی است که حتی اگر کمپین های واکسیناسیون خودشان ناقص باشد ، محدودیت ها را کاهش می دهند.

بر اساس آمار رسمی ، تعداد موارد مربوط به نوع ، معروف به B.1.617 ، از 520 هفته گذشته به 1313 مورد این هفته در انگلیس افزایش یافته است. میزان گسترش این نوع و نسخه در سطح جهانی مشخص نیست زیرا بیشتر کشورها فاقد قابلیت نظارت ژنومی در انگلیس هستند.

این قابلیت نظارت به مقامات بهداشتی در بریتانیا این امکان را داده است تا سریعتر از سایر کشورها ، با توجه به انواع مختلفی که در یک کشور مشاهده می شود ، در انواع مختلف سیستم های هشدار زودهنگام را مشاهده کنند.

بیشتر موارد کشف شده در انگلیس در شمال غربی انگلیس است. تمرکز بر بولتون بوده است ، شهری نزدیک به 200 هزار نفری که یکی از بالاترین میزان آلودگی در این کشور را دارد و مقامات بهداشتی از انتقال گسترده این نوع ویروس در جامعه هشدار داده اند. برخی موارد نیز در لندن گزارش شده است. گسترش سریع این نسخه ، مقامات را به بحث در مورد تسریع در زمان بندی دوزها و باز کردن دسترسی به عکس در نقاط گرم برای گروه های سنی جوان تر سوق داده است.

محدودیت های ملی در انگلیس قرار است روز دوشنبه با بازگشت ناهار خوری و سرگرمی در داخل کاهش یابد ، اما مقامات هشدار داده اند که ممکن است این برنامه ها به خطر بیفتد.

READ  10 آزمایشگاه به عنوان مرکز منطقه ای برای تعیین توالی ژنوم ، Health News ، ET HealthWorld

نخست وزیر بوریس جانسون روز پنجشنبه گفت که بازگشایی هفته آینده ادامه خواهد یافت ، اما او گفت که “از این گزینه جدید” مضطرب است. وی افزود: “ممکن است مواردی وجود داشته باشد که ما مجبور به انجام آنها به صورت محلی هستیم.”

ندیم زاهاوی ، وزیر دولت مسئول واکسیناسیون ، صبح جمعه به بی بی سی گفت که “ما هیچ چیز را از میز جدا نخواهیم کرد.”

درباره این نوع جدید چیزهای زیادی ناشناخته است ، اما دانشمندان می ترسند که این عامل باعث شیوع موارد در هند شده و باعث شیوع بیماری در کشورهای همسایه شود.

دکتر ماریا ون کرخوو ، سرپرست فنی پاسخ ویروس کرونا در سازمان بهداشت جهانی ، گفت: مطالعه روی تعداد محدودی از بیماران ، که هنوز مورد بررسی قرار نگرفته بود ، نشان داد که ممکن است آنتی بادی های حاصل از واکسن ها یا عفونت های با سایر انواع کاملاً نباشد به عنوان موثر در برابر B.1.617. آژانس گفت ، با این حال ، واکسن ها به اندازه کافی قوی هستند که می توانند از بیماری های جدی و مرگ محافظت کنند.

مقامات انگلیسی گفته اند که به نظر می رسد این نوع نسبت به نوع B.1.1.7 مسری تر باشد ، که سال گذشته در کنت ، جنوب شرقی لندن شناسایی شد و در زمستان سراسر انگلیس را فرا گرفت و کشور را به یکی از طولانی ترین قفل های ملی جهان مجبور کرد. . نوع B.1.1.7 اکنون در کشورهای جهان یافت شده است.

با این حال ، عفونت گونه ای که برای اولین بار در هند کشف شد ، همچنان مورد مطالعه شدید است و برخی از کارشناسان برجسته گفته اند که ارزیابی انتقال آن خیلی زود است.

READ  Delhi CM Arvind Kejriwal ، اخبار سلامت ، ET HealthWorld

این مورد در نمونه های ویروسی از 44 کشور جهان یافت شده است و سازمان بهداشت جهانی این نوع نگرانی را برای این هفته عنوان کرده است ، این بدان معناست که برخی شواهد نشان می دهد که می تواند بر روی موارد تشخیصی ، درمانی یا واکسن ها تأثیر بگذارد و باید از نزدیک تحت نظارت قرار گیرد.

کریستینا پاگل ، عضوی از گروهی از دانشمندان که به دولت ، معروف به SAGE ، مشاوره می دهند ، گفت که به تعویق انداختن بازگشایی هفته آینده از “ایجاد خطر در عدم اطمینان بیشتر ، بسته شدن مخرب بیشتر و بهبودی طولانی تر از یک وضعیت بدتر” جلوگیری می کند.

پاگل ، مدیر واحد تحقیقات عملیاتی بالینی در دانشگاه کالج لندن ، در توییتر گفت: “ما باید از تجربه قبلی درس بگیریم.”

انگلیس در اواخر سال گذشته برای مدت کوتاهی اقتصاد خود را بازگشایی کرد ، اما ناگهان محدودیت های جدیدی را اعمال کرد که ماه ها در آن باقی ماند زیرا با موج مهلک عفونت ها مبارزه می کرد.

در تلاش برای ارائه حداقل حفاظت جزئی از افراد در اسرع وقت ، انگلیس بین 12 دوز واکسن های ویروسی کرونا دو مرحله ای را تا 12 هفته پس از تأیید اولین واکسن ها در دسامبر ، بین دوز تزریق کرد. این به مراتب بیشتر از فاصله سه یا چهار هفته ای بود که در بیشتر کشورهای دیگر استفاده می شد.

بر اساس تحقیق منتشر شده توسط Public Health England در روز جمعه ، سرعت گسترده حداقل 11700 نفر را نجات داد و از بیماری جدی 33،000 نفر در انگلیس جلوگیری کرد.

READ  WHO در تماس نزدیک با مقامات انگلستان در مورد ویروس جدید Covid-19 ، Health News ، ET HealthWorld

اما این کمپین از ماه گذشته به دلیل کمبود عرضه و نیاز به شروع توزیع دوزهای دوم ، کند شده است. تعداد اولین دوزهای روزانه به طور متوسط ​​در ماه گذشته 113000 بود که بسیار کمتر از متوسط ​​350،000 دوز روزانه در ماه مارس بود.

مقامات روز جمعه اظهار داشتند که گسترش نوع B.1.617 ممکن است باعث تغییر در استراتژی شود: در مناطقی که این نوع در حال گسترش است ، آنها می توانند دوزهای دوم را افزایش دهند تا از آنها محافظت بیشتری داشته و به افراد جوانتر اجازه دهد – در حال حاضر فقط کسانی که حداقل 38 سال سن دارند واکسینه می شوند – در خانواده های چند نسلی که باید تلقیح شوند.

اما مشخص نبود که آیا این کشور مواد واکسن را در دسترس دارد تا سریع حرکت کند.

زاهاوی ، وزیر واکسن ها ، گفت که انگلیس “برنامه واکسن را طبق توصیه های بالینی انعطاف می دهد.” وی همچنین از مردم خواست كه بطور مرتب از تستهای PCR رایگان كه از ماه گذشته در دسترس بوده استفاده كنند و در صورت مثبت بودن ویروس كرونا ، “جداسازی ، جداسازی ، جداسازی” كنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *