مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

یک شرکت آفریقای جنوبی برای ساخت واکسن Pfizer ، اولین بار در آفریقا ، بهداشت نیوز ، ET HealthWorld

1 min read

Pfizer از طریق AP
Pfizer از طریق AP

JOHANNESBURG: یک شرکت آفریقای جنوبی تولید واکسن ویروس کرونا ویروس Pfizer-BioNTech را آغاز می کند ، اولین باری است که این محصول در آفریقا تولید می شود ، Pfizer روز چهارشنبه اعلام کرد.

موسسه Biovac مستقر در کیپ تاون این واکسن را برای توزیع در سراسر آفریقا تولید می کند ، اقدامی که می تواند به رفع نیاز مفرط قاره به دوزهای بیشتر واکسن در میان افزایش موارد اخیر کمک کند.

Biovac دسته بزرگی از مواد واکسن را از اروپا دریافت کرده و اجزا را با هم مخلوط کرده ، در ویال ها ریخته و برای توزیع بسته بندی می کند. تولید در سال 2022 با هدف دستیابی به بیش از 100 میلیون دوز تمام شده سالانه آغاز می شود. تولید دوزهای Biovac بین 54 کشور آفریقا توزیع می شود.

دکتر مورنا ماخوانا ، مدیر اجرایی Biovac گفت ، این توسعه “یک گام حیاتی” در افزایش دسترسی آفریقا به یک واکسن موثر COVID-19 است.

لارا دويفات از سازمان بين المللي بشردوستانه پزشكان بدون مرز ، كه به آن پزشكان بدون مرز نيز مي گويند ، اين توافقنامه را “يك قدم اول” خواند اما گفت كه “به وضوح براي رسيدن به استقلال واكسن در قاره آفريقا كافي نيست.”

او از عدم توافق در به اشتراک گذاشتن فن آوری و دانش فنی Pfizer-BioNTech برای ساخت مستقل واکسن با شرکت آفریقای جنوبی انتقاد کرد.

مدیر عامل آلبرت بورلا گفت ، هدف Pfizer دسترسی به واکسن خود برای همه افراد است. اما اکثریت قریب به اتفاق دوزهای واکسن آن در معاملات دو جانبه به کشورهای ثروتمند فروخته شده است و تنها مقدار کمی در اختیار تلاش سازمان ملل متحد برای تقسیم عادلانه واکسن های COVID-19 قرار گرفت.

READ  CDC ایالات متحده ، اخبار سلامت ، ET HealthWorld

آفریقای جنوبی برای محرک تلقیح انبوه خود به واکسن Pfizer اعتماد کرده و 40 میلیون دوز خریداری کرده است که به زایمان هفتگی می رسد.

واکسن جانسون و جانسون هم اکنون در آفریقای جنوبی تولید می شود. کارخانه Aspen Pharmacare در Gqeberha ، پورت الیزابت سابق ، واکسن J&J را در همان فرآیند “پر کردن و پایان دادن” تولید می کند و ظرفیت ساخت سالانه بیش از 200 میلیون دوز واکسن را دارد. واکسن J&J ساخته شده در آفریقای جنوبی نیز در سراسر قاره آفریقا توزیع می شود.

واکسیناسیون آفریقای جنوبی در حال افزایش است و بیش از 220،000 نفر در روزهای هفته عکس می گیرند. بر اساس آمار رسمی روز چهارشنبه ، بیش از 5.5 میلیون نفر از جمعیت 60 میلیون نفری آفریقای جنوبی حداقل یک بار زخم دریافت کرده اند که بیش از یک میلیون و 400 هزار نفر کاملاً واکسینه شده اند.

هدف آفریقای جنوبی واکسیناسیون حدود 67٪ از جمعیت این کشور تا فوریه 2022 است.

طبق واگذاری مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری های آفریقا ، سطح واکسیناسیون در سراسر آفریقا کم است و کمتر از 2٪ از جمعیت 1.3 میلیارد نفری این قاره حداقل یک بار شلیک کرده اند.

برای کمک به کاهش کمبود واکسن در این قاره ، ایالات متحده در هفته های آینده اولین دسته 25 میلیون دوز واکسن را که با اتحادیه آفریقا به اشتراک می گذارد ، تحویل می دهد.

سنگال ، بورکینافاسو و گامبیا به عنوان بخشی از اولین زایمان که در هفته های آینده افزایش می یابد ، حدود 151،200 دوز جیب جانسن دریافت کرده اند. اتیوپی و جیبوتی نیز دوزهایی دریافت می کنند.

READ  مدیر عامل شرکت Pfizer ، اخبار سلامت ، ET HealthWorld

گیل اسمیت ، هماهنگ کننده پاسخ جهانی COVID-19 ، گفت که ایالات متحده با شرکای آفریقایی در حال کار است تا واکسن ها را در اسرع وقت خارج کند.

وی گفت: “ما این کار را بدون اتصال رشته انجام می دهیم.” “ما می خواهیم ببینیم که آفریقا این همه گیری را شکست داده است. ما می خواهیم ببینیم که آفریقا مقاوم است و رشد می کند.”

وی گفت ، در حال حاضر ، آفریقا 99 درصد به واردات واکسن خود وابسته است. وی گفت ، ایالات متحده در آفریقای جنوبی و سنگال سرمایه گذاری می کند تا به افزایش سرعت و توانایی آفریقا در تولید واکسن های خود کمک کند.

سنگال ، اتحادیه اروپا و ایالات متحده اخیراً توافق نامه سرمایه گذاری برای ساخت کارخانه تولید واکسن جدید در داکار را امضا کردند که منجر به تولید واکسن COVID-19 در سنگال خواهد شد.

بسیاری از کشورهای آفریقایی وابسته به واکسن های حاصل از تلاش سازمان ملل متحد موسوم به COVAX ، ماه ها در انتظار مانده اند. این تلاش ها از ماه فوریه تاکنون فقط 200 میلیون واکسن در سطح جهان ارائه کرده است ، در حالی که فقط ایالات متحده بیش از 338 میلیون دوز تزریق کرده است. پس از اینکه بزرگترین تامین کننده COVAX – انستیتوی سرم هند – صادرات خود را در ماه مارس متوقف کرد تا با یک حمله انفجاری در شبه قاره مقابله کند ، آژانس های پشتیبانی کننده COVAX ، از جمله سازمان بهداشت جهانی ، به کشورهای ثروتمند درخواست کمک مالی کردند.

بیشتر دوزهای وعده داده شده تا سال آینده نخواهد رسید و اگرچه گروه هفت کشور متعهد شده اند که یک میلیارد واکسن COVID-19 اهدا کنند ، اما با 11 میلیارد WHO که برای محافظت از جهان لازم است فاصله دارد.

READ  Cipla آزمایش سریع آنتی ژن را برای تشخیص Covid-19 ، Health News ، ET HealthWorld آغاز می کند

کارلی پتش از داکار ، سنگال کمک کرد. ماریا چنگ در لندن در تهیه این گزارش مشارکت داشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *