مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

یک شرکت هندی با دولت بنگلادش تفاهم نامه ای برای تولید واکسن ضد کوید ، Health News ، ET HealthWorld امضا کرد

1 min read

یک شرکت هندی برای تولید واکسن ضد Covid با دولت بنگلادش تفاهم نامه امضا کرددهلی نو: م Instituteسسه سرم هند ، یک تولید کننده واکسن مستقر در پون ، با یک شرکت تفاهم نامه سه جانبه با دولت بنگلادش و شرکت بکسلادش Beximco برای تأمین 30 میلیون دوز واکسن COVID-19 وارد شده است. این تفاهم نامه با حضور زاهد ملکه وزیر بهداشت بنگلادش در 05 نوامبر سال 2020 در داکا امضا شد.

تفاهم نامه واکسیناسیون 15 میلیون نفر را تسهیل می کند. موسسه سرم ماهانه 5 میلیون دوز برای تهیه بنگلادش تولید می کند.

م Instituteسسه سرم هند با ساختن واکسن بالقوه COVID-19 دانشگاه آکسفورد ، میلیاردها بودجه کسب کرده و چندین قرارداد را برای تأمین بیش از سه میلیارد دوز به کشورهای جهان امضا کرده است. داده ها در ماه اکتبر نشان داد که واکسن در بزرگسالان و جوانان پاسخ ایمنی ایجاد می کند. انتظار می رود AstraZeneca در هفته های آینده داده های آزمایش بالینی مرحله آخر را که منتظر است منتظر بماند.

هند بیش از 60٪ واکسن جهان را تولید می کند. به هیچ وجه نمی توان نیازهای بنگلادش را با توجه به روابط استراتژیک در نظر گرفت. در واقع ، نخست وزیر مودی دستور داده است که هند نباید تلاش خود را به همسایگی خود محدود کند بلکه در تهیه واکسن ها ، داروها و سیستم عامل های اطلاعاتی برای سیستم تحویل واکسن به کل جهان کمک کند.

هند قبلاً گفته بود كه هر زمان كه واكسن براي استفاده آماده شود ، به بنگلادش اولويت داده خواهد شد. وزیر امور خارجه دکتر S Jaishankar آمادگی هند برای همکاری در زمینه واکسن ها را به همتای خود در بنگلادش ، دکتر AK عبدالمومن ، در جلسه کمیسیون مشورت مشترک بین هر دو کشور در تاریخ 29 سپتامبر 2020 ، تکرار کرد.

READ  گوراو کاوشیک ، داروهای زیستی دارویی ، اخبار سلامت ، ET HealthWorld

وزیر امور خارجه ، هارشد وردهان شرینگلا ، در سفر اوت سال 2020 خود به داکا ، نخست وزیر شیخ هاسینا را در مورد تلاش های هند برای تولید واکسن مطلع کرده بود. وی اطلاع داد که آزمایش این سه واکسن در مراحل مختلف است و هند پس از دریافت توافق از جامعه علمی خود ، یک تمرین تولید گسترده را آغاز می کند. هند در تلاش است که این واکسن ها در کوتاه ترین زمان ممکن در دسترس هر فرد باشد.

هند قبلاً در سه بخش به بنگلادش مربوط به Covid کمک کرده بود و همچنین دوره هایی را برای متخصصین پزشکی در بنگلادش برگزار کرده است.

چینی ها از طریق ICDDR به یک طرف بنگلادشی نزدیک شده اند که یک موسسه بین المللی تحقیقات بهداشت است و از داکا خارج شده و در آزمایش واکسن در این کشور شرکت می کند. با این حال ، مسیر پس از اختلافات بین دو طرف در مورد بودجه برای مسیرها ، به موانع موجود برخورد کرده است. وزیر بهداشت بنگلادش گفت که اگر هر کشور دیگری از جمله هندوستان به آزمایش واکسن علاقه نشان دهد ، دولت آن را مثبت ارزیابی خواهد کرد.

وزیر امور خارجه بنگلادش در هنگام بازدید از FS Shringla از داکا ، اظهار داشت که بنگلادش آماده همکاری در زمینه تولید واکسن COVID ، از جمله آزمایش آن است ، و امیدوار است که واکسن با قیمت مناسب آماده شود. در آن زمان ، وزیر امور خارجه تمایل هند را برای ارتباط نزدیک با بنگلادش و دیگر همسایگان ابراز داشت و بر مزیت هزینه ای که هند به دلیل اقتصادی بودن در مقیاس تولید برخوردار است ، برجسته کرد.

READ  سنگاپور اولین کشور آسیایی است که OK Pfizer shot ، بهداشت نیوز ، ET HealthWorld

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *