مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

18 سازنده داروهای عمومی با همکاری Medicines Patent Pool برای تسریع دسترسی جهانی به درمان های Covid-19 ، Health News ، ET HealthWorld همکاری خواهند کرد.

1 min read

18 سازنده داروهای عمومی با همکاری Medicines Patent Pool برای تسریع دسترسی جهانی به درمان های Covid-19 همکاری خواهند کرددهلی نو: با افزایش عفونت ویروس کرونا در سراسر جهان ، 18 تولیدکننده داروی عمومی متعهد شده اند که برای سرعت بخشیدن به دسترسی به درمان های Covid-19 برای کشورهای کم درآمد و متوسط ​​با یک سازمان غیر انتفاعی همکاری کنند.

ایده این تعهد تشویق بنگاه هایی است که اکنون در حال توسعه روش های درمانی جدید یا هدف جدید برای مذاکره در مورد توافق نامه هایی هستند که اجازه دسترسی سریع به نیازمندان را می دهد. این می تواند از طریق صدور مجوز برای دارایی معنوی آنها باشد ، یا در صورت عدم نیاز به مجوز ، تسهیل روش های افزایش ظرفیت تولید برای پاسخگویی به تقاضای بالا ، طبق Medicines Patent Pool ، یک سازمان بهداشت عمومی مورد حمایت سازمان ملل متحد که برای افزایش دسترسی کار می کند برای کمک به توسعه داروهای نجات دهنده در کشورهای کم درآمد و متوسط.

چارلز گور ، مدیر اجرایی MPP ، گفت: “این همکاری بی سابقه از شرکت هایی که به طور معمول رقیب هستند ، دستیابی به موفقیت در تلاش برای تساوی شرایط دسترسی به داروهایی است که برای کنترل و از بین بردن این بیماری همه گیر بسیار مهم است.”

گور خاطرنشان کرد که در مجموع 18 شرکتی که به این تعهد می پیوندند توانایی تحویل مقادیر قابل توجهی داروی معمولی را دارند که از نظر فنی به اصطلاح “مولکول های کوچک” شناخته می شود و توانایی تولید مولکول های بیشتری را دارند که به عنوان بیولوژیک شناخته می شوند.

اولین گیرندگان تعهد باز شامل Adcock Ingram ، Arene Aurobindo ، Beximco ، Celltrion ، Desano ، Emcure ، Hetero ، Langhua Pharma ، Laurus Labs ، Lupine ، Macleods ، Mangalam ، Micro Labs ، Natco ، Strides Shasun ، Sun Pharma و Zydus Cadila

READ  دکتر ردی از CMO برای واکسن ، Health News ، ET HealthWorld استفاده می کند

“اطمینان از اینکه به اندازه کافی ظرفیت تأمین درمانهای بالقوه تغییر بازی برای Covid-19 وجود دارد برای اطمینان از دسترسی عادلانه در کشورهای با درآمد کم و متوسط ​​بسیار حیاتی است. استفاده از مدل MPP اثبات شده برای اطمینان از دستیابی به راه حل های بهداشتی م effectiveثر و مقرون به صرفه نه تنها در این شرایط اضطراری Covid-19 منطقی است بلکه کار درستی است. “، دکتر فیلیپ دونتون ، مدیر اجرایی Unitaid گفت.

شرکتهایی که به این تلاش می پیوندند با کار گذشته خود با MPP ، سازمانی که در سال 2010 توسط ابتکار بهداشت جهانی Unitaid ایجاد شد ، برای مذاکره در مورد توافق نامه مجوز ثبت اختراع با شرکت های دارویی که در استخر قرار می گیرند ، متصل می شوند تا دسترسی آنها را برای تولید کنندگان ژنیک راحت تر کند. در بیانیه ای آمده است ، تاکنون ، توافقنامه های مذاکره شده توسط MPP با شرکتهایی مانند ViiV Healthcare ، Bristol Myers Squibb و Abbvie به تولیدکنندگان عمومی اجازه داده است تا بیش از 15 میلیارد دوز داروی HIV و هپاتیت C را به کشورهای با درآمد پایین و متوسط ​​ارائه دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *