مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

212 PHC دیگر برای تبدیل شدن به مراکز بهداشت خانواده در کرالا ، بهداشت نیوز ، ET HealthWorld

1 min read

212 PHC دیگر برای تبدیل شدن به مراکز بهداشت خانواده در کرالاتیروانا آنتاپورام: وزیر بهداشت کی کی شایلاجا گفته است که به زودی دولت تصمیم به تبدیل 212 PHC باقی مانده به FHC می گیرد ، تمام مراکز بهداشتی اولیه در این ایالت به مراکز بهداشت خانواده تبدیل می شوند. PHC ها به عنوان بخشی از ماموریت Aardram به FHC تبدیل می شوند.

در فاز اول 170 PHC به FHC تبدیل شدند در حالی که در فاز دوم 503 PHC به FHC تبدیل شدند. وزیر بهداشت گفت ، اکنون دولت برای تبدیل موارد باقی مانده نیز تحریم کرده است.

در مرحله سوم ، 14 PHC در Thiruvananthapuram ، 12 در Collam ، 13 در Pathanamthitta ، هشت در Alappuzha ، 17 در کوتایام ، 12 در Idukki ، 23 در Ernakulam ، 15 در Thrissur ، 18 در Palakkad ، 29 در Malappuram ، 14 در Kozhikode ، شش مورد در Wayanad ، 21 مورد در Kannur و 10 PHC در کساراگود به FHC تبدیل می شوند.

وزیر گفت تاکنون 461 FHC در این ایالت کاملاً عملیاتی شده اند و بقیه در مرحله تکمیل کارها هستند.

وزیر با تبدیل شدن به FHC ، وزیر گفت که خدمات و زمان کار بیمارستان ها بهبود یافته و افزایش می یابد. اکنون ، همه این FHC ها تا عصر با OP های عصرانه کار می کنند. علاوه بر این ، همه این مراکز دارای امکانات آزمایشگاهی ، مشاوره قبل از بررسی ، کلینیک های بیماری های غیرواگیر ، مرکز یوگا و سلامتی و غیره هستند.

وزیر گفت FHC ها در طول Covid-19 بسیار کمک کرده اند و این نقش مهمی در کاهش نرخ مرگ و میر در ایالت حتی در هنگام افزایش پرونده کار داشته است. این مراکز بهترین خدمات بهداشتی اولیه را در اختیار مردم مناطق مربوطه قرار می دهند.

READ  در حالی که هند با موج بزرگ دوم دست و پنجه نرم می کند ، آتش سوزی در بیمارستان Covid-19 باعث کشته شدن 12 نفر شد

در میان بهترین مراکز مراقبت های بهداشتی اولیه در کشور ، 12 مرکز از ایالت هستند. شایلاجا گفت ، این نشان دهنده نقش حیاتی این مراکز در این سالها در مراقبت های بهداشتی اولیه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *