مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

AIIMS-Patna ماژول را برای بررسی Covid ، Health News ، ET HealthWorld پیشنهاد می کند

1 min read

AIIMS-Patna ماژول را برای بررسی Covid پیشنهاد می کندپاتنا: در یک رویکرد علمی جدید برای بررسی شیوع بیشتر بیماری همه گیر Covid-19 ، موسسه علوم پزشکی All India-Patna (AIIMS-P) ماژول جدیدی را شامل مشارکت جامعه در سطح منطقه توصیه کرده است.

گفته می شود که این ماژول برای کنترل سایر بیماریهای اپیدمی و سلامتی به دلایل طبیعی یا غیر طبیعی به همان اندازه موثر است. این هفته که در مجله علوم پزشکی هند منتشر شد ، پیشنهاد ایجاد 10 مرکز مراقبت از جامعه (CCC) ، هر کدام با 10 تخت و تجهیزات پزشکی لازم را در هر منطقه از کشور برای مدیریت بیماران و ارائه درمان تحت نظارت اداره منطقه

DMs مربوط افسر گره ای این CCC ها خواهد بود در حالی که یک پزشک کالج پزشکی دولتی در همان حوالی به عنوان افسر پزشکی منصوب می شود. مدیر AIIMS-P دکتر PK سینگ گفت: بسیاری از ایالت ها از جمله بیهار با تعدادی از بیماری ها مانند دنگ ، آنسفالیت ژاپنی ، حصبه ، مالاریا ، اسهال و ویروس Covid-19 مبارزه می کنند و در بیشتر موارد بیماران مجبور به انتقال سریع به بیمارستان ها می شوند. برای بهبودی و تسکین.

دکتر سینگ گفت: “مفهوم CCCs ، اگر توسط دولت های ایالتی تصویب شود ، نه تنها از بار بیماران در این دوره بیماری همه گیر کاسته می شود ، بلکه در آستانهای آنها نیز تحت درمان قرار می گیرد.”

دکتر سینگ افزود: “ما آماده ایم که اعضای هیئت علمی خود را به عنوان افسر پزشکی در صورت استقرار CCC ها در سطح منطقه فراهم کنیم.”

محقق ، دکتر آنیل کومار ، رئیس تروما و اورژانس AIIMS-P گفت: این ماژول پیشنهاد می کند که کلیه کالج های پزشکی ایالت های مربوطه باید به افراد منابعی که می توانند کارگران Asha ، اپراتورهای پزشکی از راه دور ، کارکنان پیراپزشکی و سایر کارمندان بهداشت باشند آموزش دهند. . هر CCC برای تقسیم مشکلات افرادی که به دنبال مراقبت های پزشکی برای Covid-19 یا شیوع بیماری های دیگر هستند ، یک شماره WhatsApp ارائه می دهد.

READ  دهلی برای کمک به ارتش برای عملیات Covid-19 ، Health News ، ET HealthWorld کمک می کند

CCC باید در سالن های ازدواج ، مدارس ، کالج ها ، پنچایات بهاوان یا مکان های دیگر با مساحت تقریبی 15000 فوت مربع ایجاد شود و دارای آب ، برق و امکانات بهداشتی مناسب باشد.

دکتر آنیل گفت بیماران مریض و جدی کووید یا سایر بیماری ها برای درمان به مراکز بالاتر اعزام می شوند اما کسانی که علائم خفیف دارند می توانند در CCC درمان شوند. کمک مالی برای خرید کل وسایل و تأمین مواد مصرفی ممکن است توسط دولت ایالتی ، سازمان های غیردولتی یا حتی افرادی که مایل به خدمت به بشریت بیمار هستند فراهم شود.

وی افزود: “این یک ماژول است که نقش آن به همان اندازه مهم DM ها ، پزشکان ، NGO ها ، پیراپزشکان و حتی افراد محلی است که در برابر بیماری های خطرناک دست به دست می شوند”.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *