مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

Akarsh Bharadwaj ، اخبار سلامت ، ET HealthWorld

1 min read

سرمایه گذاران پس از همه گیری در بخش داروسازی الکترونیکی صعود می کنند: Akarsh Bharadwajتوسط آکارش بهارادواج
رئیس استراتژی ، PharmEasy

در چند سال گذشته ، سیستم مراقبت از سلامت هند در زمینه مراقبت از بیمار با استفاده از سرمایه ، اتخاذ بهترین روش ها و فناوری در سراسر طیف ، مدرن سازی بسیاری را تجربه کرده است. اما علی رغم این پیشرفت ، هزینه های مراقبت های بهداشتی در هند همچنان از همسالان ما در جنوب شرقی آسیا عقب است و تنها 3.9٪ از تولید ناخالص داخلی را برای مراقبت های بهداشتی در مقابل متوسط ​​جهانی 9٪ هزینه کرده و نیاز به سرمایه گذاری بیشتر دارد. دسترسی ، مقرون به صرفه بودن و در دسترس بودن همچنان به عنوان چالش های کلیدی مواجه هستند که مجموعه گسترده بیماران در سراسر کشور با آن روبرو هستند.

برخلاف اکثر بازارهای پیشرفته و پیشرفته ، بخش مراقبت های بهداشتی سرپایی هند عمدتا از جیب خارج شده و هیچگونه پوشش بیمه ای ندارد. این امر منجر به سهم بالای یک میانگین شده است. درآمد خانوار صرف هزینه های مربوط به مراقبت های بهداشتی می شود. حدود 70-80٪ از هزینه های درمان بیمار به داروها و سایر داروهای تجویز شده اختصاص می یابد و هزینه های دارویی را به بزرگترین سرمایه اقتصادی و اقتصادی تبدیل می کند. این سهم بزرگ یک بازار دارویی تقریباً 20 میلیارد دلاری در کشور ایجاد کرده است که امروز عمدتا آفلاین است و دارای یک زنجیره تأمین بسیار پراکنده و ناکارآمد در سراسر کشور است.

ما بیش از 80،000 توزیع کننده داریم. با پنج توزیع کننده برتر بیش از 3٪ -4٪ سهم بازار ترکیبی و بیش از 800،000 داروخانه در سراسر کشور با متوسط ​​اندازه یک داروخانه 100-200 sq.ft. چنین تکه تکه شدن همراه با استفاده کم از فناوری و ابزارهای دیجیتالی و مدیریت ضعیف موجودی در سراسر زنجیره تأمین ، منجر به این شده است که میانگین نرخ پر کردن نسخه در کشور 70 ~ with با 25 ~ of داروهای موجود در بازار ماهیت جعلی داشته باشد. چالش دیگر این بخش ، فقدان نسخه های دیجیتالی است که تخمین زده می شود کمتر از 1٪ نسخه ها امروز در کشور دیجیتالی می شوند ، در نتیجه چالش های شدیدی برای بیماران و پزشکان برای حفظ سوابق بهداشتی کافی و سابقه بیمار برای بهبود ارائه مراقبت ها به وجود می آید. .

READ  موسسه سرم می گوید تولید ماهانه را به 10 کرور دوز افزایش می دهد ، Bharat Biotech وعده 7.8 کرور ، Health News ، ET HealthWorld

داروخانه های الکترونیکی نقش اساسی در نوسازی چارچوب ارائه خدمات بهداشتی در کشور دارند و چالش آوردن فناوری در هر مرحله از زنجیره تأمین را به عهده گرفته اند. آنها سرمایه گذاری زیادی در ساخت سیستم های فن آوری ، ابزارهای دیجیتال و بهترین روش ها برای دیجیتالی کردن نسخه ها ، راه اندازی خدمات مشاوره تلفنی و ایجاد شبکه گسترده ای در بازار برای توانمند سازی داروخانه های محله محلی با ابزارهایی برای استفاده از شبکه قوی دیجیتال تأمین کالا ، بهبود تعامل مشتری انجام داده اند. و قابل اعتماد زیرساخت تحویل آخرین مایل این قابلیت ها به داروخانه ها این امکان را می دهد که پیش بینی تقاضای بهتری داشته باشند و خرید آنها به موقع منجر به مشتری شود که نرخ پر کردن ، داروهای اصلی و کاتالوگ گسترده محصولات بسیار برتر را تجربه کند.

در مدت زمان کوتاهی از پنج سال ، داروخانه های الکترونیکی تغییر چشمگیری در رفتار مصرف کننده ایجاد کرده و ارزش فوق العاده ای را به داروخانه های شریک زندگی خود و فروشندگان بازار تحویل داده اند. ادامه سرمایه گذاری توسط داروخانه های الکترونیکی در رشد بازار ، به دست آوردن مشتری در سراسر کشور و ارائه تجربه برتر مشتری باعث شده است که حدود 2٪ از بازار داروخانه OPD به صورت آنلاین حرکت کند.

با تغییر شیوه زندگی و شهرنشینی ، انتظار می رود که بیماری های مزمن سهم فزاینده ای از مشخصات کلی بیماری در سراسر کشور باشد. هند است تخمین زده می شود که در سال 2015 72 میلیون نفر دیابتی داشته باشد که انتظار می رود طی دو دهه آینده تقریباً دو برابر شود. بیماران مزمن ماهانه هزینه های بالایی برای خرید داروها ، رفتارهای منظم و قابل پیش بینی خرید دارند و این امر آنها را به مشتری اصلی تبدیل می کند که داروخانه های الکترونیکی خریداری کرده اند و امروزه سهم زیادی از فروش داروخانه های الکترونیکی در بخش مزمن است.

READ  زیدوس کادیلا ، سلاح های Alembic Pharma داروهایی را در ایالات متحده ، بهداشت نیوز ، ET HealthWorld به یاد می آورند

باطله های ایجاد شده توسط همه گیر سرعت حرکت آنلاین مصرف کنندگان را افزایش داده و منجر به پذیرش گسترده داروخانه های الکترونیکی می شود. انتظار می رود که آنها 5-10٪ از کل فروش داروها را طی پنج تا هفت سال آینده به دست آورند و با رشد سالانه 12-15٪ این بازار ، ما در حال بررسی بازار چند میلیارد دلاری هستیم و به جذابیت فضا برای سرمایه گذاران می افزاید.

(سلب مسئولیت: نظرات ابراز شده فقط از نویسنده است و ETHealthworld.com لزوماً عضو آن نیست. ETHealthworld.com هیچ گونه مسئولیتی در قبال خسارات وارده به شخص یا سازمان به طور مستقیم یا غیر مستقیم ندارد.)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *