مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

CIC دولت را برای پاسخ RTA ‘طفره رفتن’ در مورد ایجاد Aarogya Setu ، Health News ، ET HealthWorld افزایش می دهد

1 min read

شبکه خبری تایمز

CIC دولت را برای پاسخ RTA 'طفره رفتن' در مورد ایجاد Aarogya Setu افزایش می دهددهلی نو: با یک دستور کاملاً صریح ، کمیسیون اطلاعات مرکزی (CIC) اخطار مزایده ای را به وزارت الکترونیک و فناوری اطلاعات (MEITY) و مرکز ملی اطلاعات (NIC) صادر کرد تا توضیح دهد که چرا مجازات طبق قانون RTI مجاز نیست به دلیل ممانعت از اطلاعات مربوط به برنامه Aarogya Setu ، به آنها سیلی زد ، و باعث شد كه وزارت بعداً بگوید كه همه اطلاعات در وب سایت برنامه وجود دارد.
CIC با انتقاد از MEITY و NIC به دلیل “جلوگیری اولیه از اطلاعات و ارائه پاسخ اجتناب ناپذیر”. کمیساریای اطلاعات Vanaja N Sarna با اشاره به اینکه هیچ یک از CPIO ها نتوانستند پاسخ دهند که چه کسی این برنامه را ایجاد کرده است ، گفت که پاسخ های MEITY و NIC “بسیار زشت” است.

NIC Aarogya Setu را توسعه داد ، داوطلبان در آن شرکت کردند: Govt
RTI توسط شاکی Saurav Das در مورد اینکه چه کسی این برنامه را ایجاد کرده و پرونده ها کجاست ، ثبت شده است.
وزارت الکترونیک و فناوری اطلاعات (MEITY) بیانیه ای صادر کرد و گفت که طبق دستورالعمل های CIC ، CPIO های MEITY ، بخش ملی حاکمیت الکترونیکی (NeGD) و NIC دستور داده شده اند که در 24 نوامبر ظاهر شوند. MEITY لازم است مراحل مطابقت با دستورات CIC. این شركت تصریح كرد كه “در مورد برنامه Aarogya Setu و نقش آن در كمك به مهار همه گیر Covid-19 در هند تردیدی وجود ندارد”. این اظهار داشت که برنامه Aarogya Setu توسط NIC با همکاری داوطلبان صنعت و دانشگاه توسعه یافته است و کلیه جزئیات و اسناد از جمله سیاست حفظ حریم خصوصی و دسترسی به داده ها و پروتکل های اشتراک دانش که در تاریخ 11 مه صادر شده است در پورتال Aarogya Setu بارگذاری شده اند – aarogyasetu.gov.in.

READ  در ژانویه ، یک گذرگاه الکترونیکی سلامت برای کمک به تقویت سفرهای هوایی جهانی ، Health News ، ET HealthWorld

متقاضی RTI سعی کرده بود از جزئیات دولت در مورد ایجاد برنامه Aarogya Setu ، قانونی که تحت آن کار می کند و اینکه آیا دولت قصد دارد قانون جداگانه ای در مورد استفاده از داده های جمع آوری شده توسط برنامه بداند ، مطلع شود. ساوراو داس وقتی موفق به دریافت هیچ اطلاعاتی از مقامات نشد ، به CIC مراجعه کرد. CIC دولت را برای پاسخ RTA 'طفره رفتن' در مورد ایجاد Aarogya Setu افزایش می دهد
CIC در دستور موقت خود در تاریخ 26 اکتبر مشاهده کرد که “این امکان وجود ندارد که هنگام ایجاد این برنامه جابجایی پرونده ای صورت نگرفته باشد ، یک شهروند نمی تواند برای یافتن متولی از محافل دور بزند”. “ارسالی CPIO ، NIC مبنی بر اینکه کل پرونده مربوط به ایجاد برنامه با NIC نیست قابل درک است ، اما همان ارسال ها در صورت پذیرش از MEITY ، NeGD و NIC به طور کلی ، اکنون مهمتر می شود که بدانید یک برنامه چگونه است “ایجاد شده است.”

“CPIO NIC باید توضیح دهد که وقتی در وب سایت ذکر شده است که Aarogya Setu Platform توسط مرکز ملی انفورماتیک ، وزارت الکترونیک و فناوری اطلاعات طراحی ، توسعه و میزبانی می شود ، پس چگونه آنها هیچ گونه اطلاعاتی در مورد ایجاد ندارند از برنامه ، “کمیسیونر اطلاعات گفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *