مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

Cyfirma ، بهداشت نیوز ، ET HealthWorld

1 min read

مهاجمان سایبری که داروسازی را برای داده های Covid-19 هدف قرار می دهند: Cyfirmaحملات سایبری منشأ گرفته از روسیه ، چین ، کره و خاورمیانه شرکت های دارویی را هدف قرار داده است ، از جمله سازمان های دیگر هند ، سرقت اطلاعات تحقیقاتی واکسن Covid-19 ، اطلاعات بیمار ، داده های آزمایش های بالینی ، زنجیره تأمین و اطلاعات تولید واکسن شرکت تحقیقات امنیتی مستقر در سنگاپور Cyfirma گفته است. به غیر از هند ، سازمان های 12 کشور دیگر نیز مورد هدف قرار می گیرند.

این شرکت در گزارش خود با ET به اشتراک گذاشته است که در حال حاضر 15 عملیات هک فعال در جریان است و اهداف شرکت های دارویی ، بیمارستان ها و بخش های بهداشت دولتی در هند و کشورهای دیگر مانند ایالات متحده ، انگلستان ، ژاپن ، استرالیا و اسپانیا هستند.

“نام و آوازه هند در فرمولاسیون واکسن Covid-19 جمع شده است و توزیع ابرو را در بین گروه های مختلف افزایش می دهد. ما دیده ایم که بیشتر این حملات به بخش مراقبت های بهداشتی و حملات توسط گروه های تحت حمایت دولت سازماندهی می شود. “” کومار ریتش ، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت Cyfirma ، گفت.

وی اظهار داشت: مهاجمان حمایت شده از کشورهای مختلف به انجمن های وب تاریک وارد می شوند و قیمت بالایی را برای این شغل اعلام می کنند. مجرمان اینترنتی پس از نشان دادن علاقه و کمک به پراکنده کردن اطلاعات شرکت ها و کشورهای مختلف. مطمئناً انگیزه های ژئوپلیتیک و تجاری در پس چنین حملاتی نهفته است. “

دارایی هایی که طبق Cyfirma مورد هدف قرار گرفته اند ، شرکت های دارویی هستند که در زمینه تحقیقات پزشکی ، آزمایشات بالینی و تولید واکسن ، زنجیره های تأمین واکسن ، کمپین های ملی واکسیناسیون ، اطلاعات فردی و شخصی سرمایه گذاری می کنند.

READ  با ادامه آسیب رساندن نقص فنی ، پیشرفت های پزشکی عقب مانده است ، بهداشت نیوز ، ET HealthWorld

این سازمان گفت ، حتی آژانس های دولتی مسئول تأیید واکسن ها ، سیستم های ردیابی پیاده سازی واکسن و اطلاعات کارآزمایی بالینی به عنوان مناطق اصلی هدف ظاهر شده اند.

سال گذشته ، شرکت های بزرگ دارویی هند حتی در حال انجام آزمایشات واکسن ، با حملات سایبری به امکانات فناوری اطلاعات خود روبرو شدند. این گزارش نشان می دهد که بسیاری از این مبارزات حمله سایبری از نیمه اول سال 2020 در حال انجام است.

در اواخر اکتبر سال گذشته ، شرکت داروسازی هند ، آزمایشگاه های دکتر ردی ، با حمله سایبری روبرو شد که آن را مجبور کرد امکانات تولید خود را برای مدت کوتاهی تعطیل کند. این شرکت در یک پرونده مبادله ای گفته بود که خدمات مرکز داده خود را به عنوان یک اقدام پیشگیرانه جدا کرده است. مقر تولیدکننده دارو در حیدرآباد این حمله را چند روز پس از تأیید نظارتی برای انجام آزمایشات انسانی بر روی واکسن Sputnik V Covid-19 روسیه گزارش داد.

در ماه نوامبر ، لوپین ، سازنده دارو ، یک “حادثه امنیت اطلاعات” را که چندین سیستم داخلی IT آن را تحت تأثیر قرار داده بود ، تأیید کرد. این شرکت با این حال گفت که سیستم اصلی آن ایمن باقی مانده است.

در یکی از کمپین هایی که سایفیرما در گزارش خود به تفصیل شرح داده است ، گروهی به نام “UnwPock” از ژوئن 2020 فعال است و مقامات جهانی تأیید واکسن ، تجهیزات پزشکی و شرکت های دارویی و بیمارستان های هند را هدف قرار می دهد. سایر کشورهای هدف عبارتند از ایتالیا ، استرالیا ، ژاپن ، تایوان ، برزیل و آلمان.

READ  هشت سازمان و 145 نفر در مورد نگرانی های برنامه Aarogya Setu ، Health News ، ET HealthWorld با دولت نامه می نویسند

انگیزه این کمپین “استفاده از مالکیت معنوی ، ترکیب شیمیایی دارو ، پایگاه های اطلاعاتی حساس و اطلاعات مشتری برای مزیت های ژئوپلیتیک و رقابتی” است. حالت های حمله در این حالت عمدتا از طریق فیشینگ نیزه ، بهره برداری از پایگاه داده ها و سیستم های مدیریت محتوای شرکت ها و غیره بوده است.

کمپین دیگری تحت عنوان “سرد unseco33” که از اکتبر سال 2020 فعال است نیز شرکت های داروسازی جهانی از جمله شرکت های هندوستان است که روی واکسن های Covid-19 کار می کنند.

Cyfirma گفت ، اهداف اصلی در سراسر این فعالیت های هکری دستیابی به اطلاعات حساس مربوط به واکسن ها و تحقیقات پزشکی برای ایجاد مزیت رقابتی و آسیب رساندن به شهرت شرکت ها است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *