مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

Gujarat CM Vijay Rupani ، اخبار سلامت ، ET HealthWorld

1 min read

جویدن تنباکو به سوختن سرطان دهان: Gujarat CM Vijay Rupaniگاندیناگر: وزیر ارشد ویجی روپانی گفت كه جویدن تنباكو به موارد سرطان دهان در مردان ، به ویژه در ساوراشترا دامن زده است و بیماران سرطانی در این ایالت در حال افزایش هستند.

جالب توجه است ، داده های ارائه شده توسط دولت ایالت در جلسه بودجه اخیر مجمع گفته است که موارد سرطان در طی سه سال گذشته در حال کاهش است و پایان سال 2019 است.

“تعداد بیماران سرطانی در گجرات در حال افزایش است. به خصوص در ساوراشترا ، شیوع زیادی سرطان دهان در مردان به دلیل جویدن دخانیات وجود دارد. همچنین موارد زیادی از سرطان پستان در میان زنان وجود دارد. ”روپانی روز سه شنبه هنگام افتتاح بیمارستان دولتی سرطان در باوناگر گفت.

وی افزود ، “درمان سرطان در بیمارستان های خصوصی بسیار گران است. ابزارهای مورد استفاده در درمان سرطان نیز بسیار گران هستند و قیمت هر کدام حدود 25 کرور است. دولت بیمارستان های سرطان را در راجوت ، جمناگر و بهاوناگر ایجاد کرده است تا درمان سرطان رایگان را برای مردم انجام دهد. “

در پاسخ به س byال Dasada MLA Naushad Solanki در جلسه بودجه مجمع که اخیراً برگزار شد ، دولت ایالتی ارقام مربوط به موارد سرطان در 5 سال گذشته را ارائه داد.

بر اساس ارقام دولت ، تعداد موارد سرطان ثبت شده در سال 2016 بالغ بر 16224 نفر بوده است که به طور مداوم در حال کاهش است و 14179 مورد در سال 2019 ثبت شده است.

READ  Bio E ممکن است ارزان ترین واکسن Covid هند با کمتر از 250 روپیه باشد ، بهداشت نیوز ، ET HealthWorld

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *