مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

Harsh Vardhan ، بهداشت نیوز ، ET HealthWorld

1 min read

کارکنان بهداشتی ، افراد بالای 65 سال واکسن Covid در اولویت قرار می گیرند: هارد ورداندهلی نو: وزیر بهداشت ، هارشد وردان روز پنجشنبه با اشاره به اینکه طبیعی است که اولویت بندی توزیع واکسن Covid-19 باشد ، گفت که کارکنان مراقبت های بهداشتی و افراد بالای 65 سال دریافت کننده واکسن اولیه خواهند بود. وردان در سخنرانی در یک وبینار سازمان یافته توسط FICCI FLO با موضوع “الگوی بهداشت تغییر در حین و پس از کووید” گفت که واکسن Covid-19 در چند ماه آینده در دسترس خواهد بود و تخمین زده می شود که در ماه های جولای تا اوت 400-500 میلیون دوز مصرف شود. برای 25-30 کرور نفر در دسترس قرار گیرد.

“طبیعی است که توزیع واکسن باید در اولویت قرار گیرد. همانطور که می دانید کارکنان مراقبت های بهداشتی که رزمندگان تاج هستند اولویت بندی می شوند ، سپس افراد بالای 65 سال اولویت بندی می شوند ، سپس افراد 50-65 ساله اولویت بندی شده اند “.

“سپس افراد زیر 50 سال که بیماریهای دیگری دارند. همه اینها توسط متخصصان با یک دیدگاه علمی تصمیم گیری می شود. ما یک برنامه دقیق و دقیق در این زمینه تهیه کرده ایم. آنچه در ماه مارس-آوریل سال آینده باید انجام دهیم ، ما فقط از هم اکنون برنامه ریزی را شروع کرده ایم “، ورهدان افزود.

وزیر گفت: فرد می تواند با احتیاط های کمی مانند پوشیدن ماسک مناسب و مناسب ، حفظ فاصله اجتماعی و مراقبت از بهداشت دست ، خود را در برابر این ویروس کشنده محافظت کند.

بار پرونده ویروس کرونا در روز پنجشنبه به 89 میلیون و 588 هزار و 483 نفر رسید که در هر روز 45 هزار و 576 مورد عفونت گزارش شد ، در حالی که با 585 مورد مرگ و میر ، تعداد کشته ها به یک میلیون و 31 هزار و 578 نفر رسید.

READ  در میان نبردهای Covid ، مواد مخدر از طریق دولت ، Health News ، ET HealthWorld تنفس سبز می کنند

آزمایش فاز 3 واکسن آکسفورد از م Instituteسسه سرم تقریباً در حال اتمام است ، در حالی که آزمایش بالینی فاز 3 از کاندیدای واکسن بومی ساخته Bharat Biotech و شورای تحقیقات پزشکی هند (ICMR) آغاز شده است.

آزمایشگاه های دکتر ردی بزودی آزمایش های بالینی ترکیبی فاز 2 و فاز 3 واکسن Covid-19 روسیه ، Sputnik V ، را در هند آغاز می کنند. همچنین ، Biological E Limited فازهای 1 و 2 آزمایشات انسانی کاندیدای واکسن Covid-19 خود را آغاز کرده است.

Pfizer Inc. و BioNTech SE گفتند كه مشخص شده كه كانديداي واكسن آنها بيش از 95 درصد در پيشگيري از Covid-19 مثر است ، در حالي كه Moderna روز دوشنبه اعلام كرد كه نامزد واكسن آن عليه Covid-19 تاثير 94.5 درصد دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *