مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

IIT Kharagpur نرم افزار پزشکی از راه دور ، Health News ، ET HealthWorld را راه اندازی می کند

1 min read

IIT Kharagpur نرم افزار پزشکی از راه دور را راه اندازی می کندKOLKATA: با وجود بیماری همه گیر COVID-19 ، IIT Kharagpur روز جمعه یک نرم افزار پزشکی از راه دور را راه اندازی کرد که پشتیبانی از مراقبت های بهداشتی مهم برای بیماران درب منازل آنها را از طریق مشاوره از راه دور توسط یک پزشک تسهیل می کند.

سخنگوی موسسه گفت ، سیستم iMediX که توسط هر مرورگر استاندارد اینترنت و همچنین از طریق یک دستگاه تلفن همراه قابل دسترسی است ، توسط محققان بخش علوم و مهندسی کامپیوتر IIT Kharagpurs توسعه یافته است.

در این سیستم ، بیمار با ارائه شناسه ایمیل یا شماره موبایل خود برای دریافت حساب ثبت نام می کند.

سپس بیمار می تواند با انتخاب بخش بیمارستان ، وارد کردن شکایات اصلی خود و بارگذاری سوابق پزشکی اسکن شده ، درخواست مشاوره کند.

اداره بیمارستان درخواست را پردازش می کند و یک پزشک را تعیین می کند.

پزشک پس از ورود به سیستم تاریخ و زمان قرار ملاقات را برای بیمار تعیین می کند و سیستم اطلاعات را از طریق نامه و پیامک به بیمار می رساند.

در روز ویزیت ، پزشک با استفاده از ویدئو کنفرانس با بیمار مشورت می کند و با نوشتن نسخه ای که از طریق پست برای بیمار ارسال می شود ، به او مشاوره می دهد. بیمار همچنین می تواند نسخه را از حساب خود بارگیری کند.

پروفسور Jayanta Mukhopadhyay ، محقق ارشد گفت: “همانطور که تعداد موارد انزوا در خانه و قرنطینه در خانه در حال افزایش است ، این سیستم نیازهای موجود را برآورده می کند. پیگیری و درمان بیماران پیر نیز مفید خواهد بود.”

READ  مدیر عامل ، بهداشت و سلامت ، ET HealthWorld

وی گفت که iMedX برای استفاده عمومی در خانه خود ، IIT Kharagpur در سیستم بهداشت و درمان دانشگاه مورد استفاده قرار گرفته است.

پروفسور VK Tewari مدیر IIT خاراگپور گفت: “در ماه آوریل ، ما هشت پروژه تحقیق و توسعه برای ارائه خدمات مراقبت های بهداشتی COVID اعلام كرده ایم. این پروژه پزشکی از راه دور در این میان مهم بود ، به ویژه با در نظر گرفتن اثربخشی آن در جامعه ما.

“هنگامی که دانشگاه ما با قدرت کامل شروع به کار می کند ، نزدیک به 30،000 نفر از جمله دانش آموزان به خدمات بهداشتی و درمانی احتیاج دارند و این فناوری باعث می شود که بیش از حد کارکنان مراقبت های بهداشتی در حالی که به طور مناسب به مردم خدمات می دهند ، کاهش یابد. در حالی که ما فاصله فیزیکی را ارتقا می دهیم ، به نظر می رسد فقط مناسب برای معرفی این بستر دیجیتالی برای تأمین نیازهای بهداشتی جامعه دانشگاه به طور موثر است. ”

این موسسه در حال ایجاد حساب های کاربری برای دارندگان کارت های پزشکی خود است که می توانند از طریق کنفرانس ویدئویی از مرکز مشاوره استفاده کنند.

دفتر افسر اصلی پزشکی ، دکتر سمیر داسگوپتا ، تأیید کرد: این نرم افزار که به مناسبت گاندی جیانتی در 2 اکتبر راه اندازی شد ، در بیمارستان فناوری دکتر BC Roy موسسه ارائه می دهد که خدمات مراقبت های پزشکی فوری را برای ساکنان و کارمندان دانشگاه ارائه می دهد.

تواری گفت ، محققان در حال حاضر با MSME های مراقبت های بهداشتی برای تجاری سازی نسخه حق چاپ این فناوری در ارتباط هستند.

READ  ابر ترکیبی برای مراقبت های بهداشتی بهتر در هند ، Health News ، ET HealthWorld تأمین می شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *