مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

Moderna می گوید واکسن آن 94.5٪ در جلوگیری از Covid-19 ، Health News ، ET HealthWorld موثر است

1 min read

(تصویر نماینده)
(تصویر نماینده)

توسط جولی استین هویزن و مایکل ارمن

– Moderna Inc روز دوشنبه گفت واکسن آزمایشی آن 94.5٪ در جلوگیری از Covid-19 بر اساس داده های موقت آزمایش بالینی در اواخر مرحله موثر بود و به عنوان دومین شرکت آمریکایی در یک هفته گزارش نتایج بسیار فراتر از انتظار را بدست آورد.

همراه با واکسن Pfizer Inc ، همچنین بیش از 90٪ موثر است ، و در انتظار اطلاعات ایمنی بیشتر و بررسی نظارتی ، ایالات متحده می تواند دو واکسن مجاز برای استفاده اضطراری در ماه دسامبر با بیش از 60 میلیون دوز واکسن در دسترس داشته باشد پایان سال

سال آینده ، دولت ایالات متحده می تواند به بیش از 1 میلیارد دوز از طریق دو سازنده واکسن دسترسی داشته باشد ، که بیش از 330 میلیون نفر از ساکنان کشور است.

این واکسن ها ، هر دو با استفاده از فناوری جدید معروف به RNA پیام رسان یا mRNA ساخته شده اند ، ابزارهای قدرتمند جدیدی برای مبارزه با بیماری همه گیر است که 54 میلیون نفر را در سراسر جهان آلوده و 1.3 میلیون نفر را به کام مرگ کشانده است. این خبر همچنین در زمانی رخ می دهد که موارد COVID-19 در حال افزایش است ، به سوابق جدیدی در ایالات متحده رسیده و برخی از کشورهای اروپایی را به عقب راند.

استفان هوگ ، رئیس جمهور مدرنا در یک مصاحبه تلفنی گفت: “ما قصد داریم واکسنی تهیه کنیم که بتواند Covid-19 را متوقف کند.”

تجزیه و تحلیل موقت Moderna بر اساس 95 عفونت در میان شرکت کنندگان در آزمایش که یا دارونما یا واکسن دریافت کرده اند ، بود. از این تعداد ، تنها پنج عفونت در کسانی که واکسن دریافت کرده اند ، رخ داده است که در فاصله دو روز و با فاصله 28 روز انجام می شود.

READ  Biogen Files New Drug Application for Aducanumab in Japan، Health News، ET HealthWorld

یکی از مزایای اصلی واکسن Moderna این است که مانند Pfizer به ذخیره سازی بسیار سرد نیاز ندارد و توزیع آن را آسان تر می کند. Moderna انتظار دارد که در دمای استاندارد یخچال از 2 تا 8 درجه سانتیگراد (36 تا 48 درجه فارنهایت) به مدت 30 روز پایدار باشد و می تواند تا 6 ماه در -20 درجه سانتیگراد نگهداری شود.

واکسن Pfizer باید در دمای منفی 70 درجه سانتیگراد ، نوعی دمای معمول در زمستان قطب جنوب ، حمل و ذخیره شود. در دمای استاندارد یخچال می توان آن را تا پنج روز نگهداری کرد.

همچنین داده های حاصل از 30،000 آزمایش شرکت کنندگان Moderna نشان داد که این واکسن از موارد COVID-19 شدید جلوگیری کرده است ، سوالی که هنوز در واکسن Pfizer باقی مانده است. از 95 مورد در محاکمه Moderna ، 11 مورد شدید بود و همه 11 مورد در بین داوطلبانی بود که دارونما دریافت کردند.

Moderna ، بخشی از برنامه Operation Warp Speed ​​دولت ایالات متحده ، پیش بینی می کند امسال حدود 20 میلیون دوز واکسن برای ایالات متحده تولید کند که میلیون ها مورد از این شرکت قبلاً ساخته شده است و در صورت دریافت مجوز FDA آماده ارسال است.

هوگه گفت: “با فرض دریافت مجوز استفاده اضطراری ، تقریباً در عرض چند ساعت آماده حمل و نقل خواهیم بود.” “بنابراین می تواند بلافاصله توزیع شود.”

جزئیات داده ها

95 مورد Covid-19 شامل چندین گروه اصلی بود که در معرض خطر ابتلا به بیماری شدید قرار دارند ، از جمله 15 مورد در بزرگسالان 65 سال و بالاتر و 20 در شرکت کنندگان از گروه های متنوع نژادی.

READ  صادرات دارو در نیمه اول FY21 ، بهداشت نیوز ، ET HealthWorld 15 درصد افزایش می یابد

بیشتر عوارض جانبی خفیف تا متوسط ​​بود. با این حال ، تعداد قابل توجهی از داوطلبان پس از مصرف دوز دوم درد و درد شدیدتری را تجربه کردند ، از جمله حدود 10٪ که خستگی آنقدر شدید بود که می توانست در فعالیت های روزانه تداخل ایجاد کند در حالی که 9٪ دیگر بدن درد زیادی داشت. این شرکت گفت ، بیشتر این شکایات عموماً کوتاه مدت بوده اند.

داده های Moderna اعتبار بیشتری از پلتفرم mRNA امیدوارکننده اما قبلاً اثبات نشده ارائه می دهد که بدن انسان را با هم زدن سلول ها به یک کارخانه تولید واکسن تبدیل می کند تا پروتئین های خاصی از ویروس را ایجاد کند که سیستم ایمنی بدن آنها را تهدید می داند و پاسخی در برابر آنها ایجاد می کند.

Moderna انتظار دارد که در هفته آینده اطلاعات ایمنی کافی برای مجوز ایالات متحده را داشته باشد و این شرکت انتظار دارد در هفته های آینده درخواست مجوز استفاده اضطراری را ارائه دهد.

ایالات متحده بالاترین میزان شناخته شده در جهان از موارد Covid-19 و مرگ با بیش از 11 میلیون عفونت و نزدیک به 250،000 مرگ را دارد.

دولت ترامپ در درجه اول به عنوان واكنش خود در برابر همه گيري ، به واكسن ها و روش هاي درماني اعتماد كرده است. مدرنا نزدیک به یک میلیارد دلار بودجه تحقیق و توسعه از دولت ایالات متحده دریافت کرده است و یک قرارداد 1.5 میلیارد دلاری برای 100 میلیون دوز دارد. دولت ایالات متحده همچنین گزینه 400 میلیون دوز دیگر را در اختیار دارد.

READ  Ocugen مبلغ 15 میلیون دلار در ازای پرداخت حقوق Covaxin در کانادا ، بهداشت نیوز ، ET HealthWorld به Bharat Biotech پرداخت می کند

این شرکت امیدوار است که در سال 2021 بین 500 میلیون تا 1 میلیارد دوز داشته باشد که بین سایت های تولیدی ایالات متحده و بین المللی آن تقسیم شده و تا حدی به تقاضا بستگی دارد.

دولت آمریكا گفته است كه واكسن های Covid-19 به طور رایگان در اختیار آمریکایی ها قرار می گیرد ، خواه بیمه درمانی داشته باشند ، بیمه نباشند یا تحت برنامه های بهداشتی دولتی مانند مدیكر باشند.

Moderna همچنین گفت که از داده های خود برای گرفتن مجوز در اروپا و مناطق دیگر استفاده خواهد کرد.

کشورهای دیگر مانند چین و روسیه قبلاً واکسیناسیون را آغاز کرده اند. روسیه قبل از انتشار داده های آزمایش های گسترده ، واکسن “Sputnik-V” COVID-19 خود را برای استفاده خانگی مجوز داد. در 11 نوامبر اعلام شد که واکسن آن بر اساس 20 عفونت در آزمایش بزرگ 92٪ موثر است.

(گزارش مایکل ارمن و جولی استین هویزن ؛ تدوین بیل برکروت ، کارولین هومر ، پیتر هندرسون و ادوینا گیبس)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *