مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

Narayana Health’s Viren Shetty، News News، ET HealthWorld

1 min read

هند نیاز به حفظ حریم خصوصی و استانداردهای امنیتی خود برای NDHM دارد: Viren Shetty از Narayana Healthماموریت ملی سلامت دیجیتال باید محدودیت های موجود در چشم انداز مراقبت های بهداشتی را درک کند و ابزارهایی را که نیازهای بهداشتی را برای بیماران در پایین هرم برطرف می کنند ، تکامل دهد. سلامتی نارایانامدیر اجرایی و گروه COO ویرن شتی.

در مصاحبه ای با ETHealthworld ، شتی دیدگاه خود را در مورد جنبه های اصلی موفقیت مأموریت ایجاد زیرساخت دیجیتالی برای ارائه خدمات بهداشتی در هند به اشتراک می گذارد.

پرسش: نظرات شما درباره مأموریت ملی سلامت دیجیتال چیست؟
ویرن شتی: NDHM سندی بسیار جاه طلبانه است که می کوشد مراقبت های بهداشتی هند را از سطح نابرابری در صحرای جنوب صحرا به چیزی مناسب تر برای کشورهای با درآمد متوسط ​​تبدیل کند. ممکن است در زیرساخت های بهداشتی فعلی کاملاً عملی نباشد اما یک نقشه راه خوب برای سفر پیش رو است. به عنوان یک چارچوب اساسی ، لحن مناسب را تعیین می کند اما شیطان در جزئیات است و ما امیدواریم که دولت و صنعت دست به دست هم دهند تا چیزی مناسب برای نیازهای در حال رشد یک میلیارد هندی ارائه دهند.

پرسش: علیرغم مزایای متعدد دیجیتالی شدن ، پذیرش آن در ارائه خدمات بهداشتی هند واقعاً کم بوده است. به نظر شما تنگناها برای استفاده از سیستم های مدیریت اطلاعات بیمارستان چیست؟
ویرن شتی: طی 20 سال گذشته ، بیمارستان های دولتی و خصوصی در سراسر کشور سفرهای دیجیتالی به این شکل یا شکل دیگر را اجرا کرده اند. این مزایا به دلایل زیادی ناخوشایند بوده است:

عدم اشتیاق برای اجرای کامل مقیاس: رقمی سازی یک تمرین دردناک و پرهزینه است و همه ذینفعان بیمارستان باید از مزایای آن کاملاً مطمئن شوند. برای آموزش کارکنان در یک سیستم جدید اطلاعات بیمارستان زمان زیادی لازم است و یک منحنی یادگیری شیب دار برای پزشکان برای استفاده از EHR جدید وجود دارد. از نظر ما ، اگر تنها قهرمان پروژه تیم فناوری اطلاعات باشد ، اجرای آن قطعاً انجام نخواهد شد زیرا کاربران نهایی تلاشی برای یادگیری سیستم جدید نخواهند کرد.

خرابی نرم افزار: بیشتر بیمارستان ها خرید IT را انجام می دهند و قراردادها توسط کمترین پیشنهاد دهنده برنده می شوند. برندگان معمولاً دارای سیستم های استخوان برهنه هستند و بیشتر سفارشی سازی ها را در سایت انجام می دهند. این هزینه کل مالکیت را از دو طریق مهم افزایش می دهد – این شرکت ها هزینه اولیه را پرداخت می کنند اما خدمات و سفارشی سازی را جبران می کنند که بیمارستانهای پیشرفته معمولاً از آن بی اطلاع هستند. دیگر این که به طور م theثر مدت قرارداد را افزایش می دهد زیرا شخصی سازی نرم افزار برای گردش کار بیمارستان زمان زیادی می برد. از آنجا که بیشتر پیشنهاد دهندگان L1 تمایل به شرکت های نرم افزاری کوچکتر دارند ، منابع کافی برای پشتیبانی فنی ندارند و اکثراً قادر به به روزرسانی نرم افزار خود با آخرین استانداردها نیستند. بنابراین آنچه در نهایت اتفاق می افتد این است که بیمارستان ها علاقه خود را به نرم افزار نامرغوب و گران قیمت خریداری شده از دست می دهند و سپس کل چرخه را دوباره تکرار می کنند.

READ  دانشمندان ابزاری هوش مصنوعی را توسعه می دهند که می تواند به جهانیان کمک کند تا از جهش کووید ، Health News ، ET HealthWorld جلوتر باشند

خرابی سخت افزار اکثر بیمارستان های دولتی از برق ، کامپیوتر یا زیرساخت مخابراتی برای پشتیبانی از یک سیستم اطلاعاتی مدرن بیمارستان برخوردار نیستند. EHR در بیمارستان های مراقبت های عالی نیاز به بارگذاری / بارگیری پرونده های بزرگ ، تصاویر و اسکن های رادیولوژی از سرورهای راه دور دارد و این نیاز به یک لوله باند پهن اختصاصی و همچنین کابل کشی CAT-6 در بیمارستان دارد. رایانه ها و سرورها مرتباً خراب می شوند و برای مدیریت نیاز به تیم اختصاصی زیرساخت IT دارند که اکثر بیمارستان ها توانایی پرداخت آن را ندارند.

رابط کاربری ضعیف بیشتر سوابق پزشکی الکترونیکی مانند ماشین تحریر کار می کنند و هیچگونه اطلاعات داخلی ندارند. کمبود متخصص در هند بسیار زیاد است و یک پزشک متوسط ​​فقط باید 15 دقیقه برای هر بیمار وقت بگذارد. اگر او 5 دقیقه بیشتر وقت صرف تایپ کردن پرونده های پزشکی کند ، در آن روز 25 درصد بیماران کمتر می بیند. اکثر پزشکان و م institutionsسسات این امر را غیرقابل قبول می دانند وقتی تعداد زیادی از بیماران در انتظار مراجعه به پزشک هستند. یک نرم افزار واقعا مفید می تواند زمان لازم برای تعامل بیمار را کاهش دهد و این بدان معنی است که سیستم های پشتیبانی تصمیم گیری بالینی را در EMR جاسازی می کنیم تا پزشکان وقت خود را برای تایپ داده های اضافی تلف نکنند.

پرسش: برای موفقیت NDHM ، بخش بهداشت و درمان خصوصی با ایجاد زیرساخت های دیجیتال توسعه یافته توسط دولت ، نقش اصلی را بازی می کند. از نظر شما مشارکت آنها چیست؟
ویرن شتی: بزرگترین شرکتهای نرم افزاری هند با تولید میلیاردها دلار کار برای ادغام پایان کار برای شرکتهای EHR غربی مانند Epic و Cerner یا بیمارستانهای ایالات متحده انجام می دهند.

READ  از اتاق انتظار تا هولوگرام ، Health News ، ET HealthWorld

بازار بهداشت و درمان هند برای آنها بسیار ناچیز است و آنها هرگز با تهیه نرم افزارهای رقیب برای بیمارستان های هند روابط مشتری خود را به خطر نمی اندازند. این فرصت بیشتر شرکت های کوچک نوپا و رده سوم فناوری اطلاعات را جذب می کند که آرزو ندارند کار ادغام در ایالات متحده را انجام دهند. این شرکتهای کوچک ترازنامه بزرگی ندارند و اگر احساس کنند که این استانداردها از شرکتهای بزرگتر با بودجه خارجی حمایت می کنند ، توانایی پرداخت فرصت برای تهیه نرم افزار اختصاصی را ندارند.

اگر NHA واقعاً مایل است بیمارستان های هند نرم افزار ساخت هند را بخرد ، باید انعطاف پذیری لازم را ایجاد کند تا استانداردهای نرم افزار را برای متن هند سازگار کند. ما باید بدون استفاده از استعمار شرکت های با بودجه خارجی که این استانداردها را نوشته اند ، فقط مفیدترین قسمت های استاندارد خارجی را اتخاذ کنیم.

پرسش: آیا استانداردها به تنهایی می توانند امنیت داده ها و حریم خصوصی بیماران را تضمین کنند؟
ویرن شتی: اگر مالک کلیدها را در فضای باز بگذارد حتی ضد سرقت ترین خودروی مرسدس نیز قابل سرقت است. داشتن بهترین استانداردهای کلاس برای ایمنی داده ها و حریم خصوصی بیمار بسیار خوب است اما نباید به هزینه پذیرش جهانی EMR انجام شود. به عنوان مثال ، یک استاندارد امنیتی که پزشکان را ملزم به دسترسی به پرونده بیمار از یک محیط امن می کند ، به پزشک اجازه نمی دهد تا به سرعت به پرونده بیمار در تلفن هوشمند خود دسترسی پیدا کند.

این برای هند عملی نیست زیرا بعضی از پزشکان به چندین کلینیک مراجعه می کنند و همیشه جلوی رایانه رومیزی نیستند. این استانداردها در سالهای اخیر برای استفاده از تلفنهای هوشمند و الگوی در حال تغییر در عمل تغییر یافته است اما پزشکان هندی مدتها قبل از ابتلا به غرب ، بیماران را از طریق WhatsApp تشخیص می دادند. هند نمی تواند گروگان الگوهای عملی غربی باشد و ما باید استانداردهای حریم خصوصی و امنیتی خود را توسعه دهیم.

پرسش: سایر جنبه های اصلی دیگری که باید برای دستیابی به هدف مورد بررسی قرار گیرد چیست؟
ویرن شتی: خستگی EMR دلیل اصلی فرسودگی شغلی پزشکان در ایالات متحده است. پزشكان آمریكایی مجبورند به همان اندازه كه با بیماران خود می گذرانند ، برای ورود اطلاعات نیز وقت بگذارند. دیجیتال شدن فواید زیادی دارد اما به خاطر دیجیتالی شدن نباید دیجیتالی کنیم.

READ  Rajashree Damle ، Capgemini ، Health News ، ET HealthWorld

هدف واقعی NDHM بهبود وضعیت ارائه خدمات بهداشتی در این کشور است نه مجبور کردن نرم افزارهای خارجی به بیمارستان های هند. NDHM باید محدودیت های موجود در چشم انداز مراقبت های بهداشتی را درک کند – کمبود پزشک ، کمبود پرستار ، بی سوادی دیجیتالی و ابزارهایی که نیازهای بهداشتی را برای بیماران پایین هرم برطرف می کنند ، به آرامی تکامل می یابد.

یکی از مواردی که برای مراقبت های بهداشتی دیجیتال مورد چشم پوشی قرار می گیرد ، در زمینه آموزش پزشکی است. NDHM وظیفه کافی را در پوشش نقشی که شبیه سازی های دیجیتالی ، سخنرانی های آنلاین ، آزمایش آنلاین و اعتبار سنجی می تواند در رفع کمبود پزشکان تحت آموزش در هند انجام دهد ، انجام نمی دهد.

هزینه آموزش پزشکی را می توان به صفر رساند زیرا بیمارستانها در ازای تکمیل اقامت در بیمارستان از طریق دوره های آنلاین تحت نظارت پزشکان ارشد ، از دانشجویان حمایت مالی می کنند

س. Narayana Health چه نقشی در مأموریت ملی سلامت دیجیتال بازی می کند؟
ویرن شتی: علی رغم چالش های قابل توجه راه اندازی سیستم ثبت سوابق بیمار در کشوری با زیرساخت های بسیار کم ، ما معتقدیم که NDHM گامی بزرگ به جلو برای مراقبت های بهداشتی در هند است.

NH معتقد است که اتخاذ یک استراتژی دیجیتال یکی از معدود راه هایی است که بیمارستان ها می توانند هزینه ها را کاهش دهند ، کارایی را افزایش دهند و کیفیت مراقبت های بهداشتی را بهبود بخشند. در همین راستا ، NH یک سیستم اطلاعات بیمارستانی در سطح جهانی ساخته است که بر اساس معماری ریز سرویس های منبع باز ساخته شده است که از ابتدا طراحی شده است تا کاملاً باز و مدولار باشد. ما این راه حل را با در نظر گرفتن تمام مشکلاتی که پزشکان هندی با آن روبرو هستند ، ایجاد کردیم و مقرون به صرفه خواهیم کرد که آن را برای بیمارستان های مختلف در سراسر کشور فراهم می کنیم.

نرم افزار ما ، به نام Athma ، به کارگیری ساده است ، به طوری که یک بیمارستان می تواند ظرف چند روز آن را اجرا کند و هیچ سرمایه گذاری اولیه نداشته باشد. ما مشتاقانه منتظر همکاری با مأموریت ملی بهداشت دیجیتال برای ایجاد زیرساخت های بهداشتی دیجیتال سنگین هستیم که ساخت هند و برای جهانیان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *