مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

Nivruti Rai ، Intel India، Health News، ET HealthWorld

1 min read

مشارکت با هدف استفاده از هوش مصنوعی برای تشخیص پزشکی: Nivruti Rai ، Intel Indiaدر تعامل با ETHealthworld ، نیروتی رای، رئیس کشور ، اینتل هند و معاون سیستم عامل داده های رئیس جمهور ، شرکت اینتل، در مورد چشم انداز این مشارکت و چگونگی برنامه ریزی برای ایجاد امکان هوش مصنوعی برای بهبود خدمات درمانی بحث می کند.

س: چه چیزی باعث تمرکز اینتل بر روی فناوری های دیجیتالی مانند هوش مصنوعی در مراقبت های بهداشتی شد؟
در هند ، ما 0.8 پزشک داریم که به معنی حتی یک پزشک برای 1000 نفر نیست. کمبود پزشک و تخت بیمارستان وجود دارد. با گفتن این موارد ، آنچه که من از آن هیجان زده هستم نکته پزشکی 1000 نفره و تخصصی است که آنها با بررسی انواع و حجم بیماران کسب کرده اند ، که بسیار شگفت آور است.

ما یک گروه بسیار ارزشمند از پزشکان داریم ، بنابراین آیا می توانیم یک سیستم خبره ، با استفاده از هوش مصنوعی را در نظر بگیریم و پزشکان را برای هر فرد در کشور خود در دسترس قرار دهیم. بیایید شروع کنیم نه تنها با افزایش ظرفیت پزشک از طریق فناوری ، بلکه چهار برابر کردن آن.

اکنون هوش مصنوعی از نظر داده ، حجم و تنوع پیشرفت می کند. ما به مجموعه ای از داده ها ، داده ها و حاشیه نویسی نیاز داریم. من معتقدم ما افرادی داریم که قادر به این نوع پاک سازی داده ها و حاشیه نویسی داده ها هستند. سپس ما شرکت هایی مانند ما داریم که می توانند با آموزش مدل ها و ساختن یک مدل استنتاج که می تواند در هر کجا پیاده سازی شود ، می تواند به عنوان یک سرویس ارائه شود. افراد گزارشات را ارائه می دهند و با دقت 99 درصدی تشخیص بازمی گردد.

بسیاری از مردم در مناطق روستایی هند رنج می برند زیرا به پزشکان برای مراقبت های بهداشتی ساده مانند تب و سردرد دسترسی ندارند. این مدل هایی که ما از طریق هوش مصنوعی در حال ساخت هستیم باید به تشخیص و درمان پاسخ دهند. و اگر علائم هشدار دهنده باشد ، این ابزار می تواند به پزشک هشدار دهد. این روش باعث افزایش پهنای باند پزشک می شود و در صورت نیاز می تواند پزشک را تأمین کند.

READ  اولین IC-tele کرالا در Kozhikode ، Health News ، ET HealthWorld راه اندازی شد

س: اینتل در مشارکت اخیراً اعلام شده چه نقشی خواهد داشت؟
چشم انداز این All.ai 2020 و مرکز تحقیقاتی اعلام شده در Hyderabad- INAI این است که ما هند عاری از بیماری می خواهیم. ما به صورت گام به گام نزدیک خواهیم شد ، اما برای شروع ، ما به دنبال تشخیص هستیم. ما طی دو سال گذشته داده ها را با مشارکت IIIT حیدرآباد ، بنیاد بهداشت عمومی هند و دولت تلانگانا جمع آوری کرده ایم.

ما در حال تلاش برای ایجاد یک بستر استاندارد برای هوش مصنوعی با دسترسی آزاد هستیم. ما در حال تمرکز و جمع آوری داده ها برای مراقبت های بهداشتی ، تحرک هوشمند و آموزش هستیم. برای سلامتی در حال حاضر ما سرطان پستان ، رتینوپاتی ، تخریب استخوان داریم و به آهستگی پیشرفت خواهیم کرد. این نه تنها یک بستر استاندارد دسترسی یا داده ورودی-خروجی خواهد داشت ، بلکه داده های حاوی حاشیه برای چندین بخش و یک پلت فرم تبادل داده باز و امن نیز وجود خواهد داشت.

سوم ، برخی از الگوریتم ها و ابزارهای بنیادی AI را خواهیم ساخت. مثال: الگوریتم تشخیص سرطان پستان بر روی اسکن های متعدد سرطان پستان ساخته خواهد شد. بنابراین ، در مورد چندین سرطان پستان آموزش داده می شود و اگر اسکن جدیدی انجام شود ، می تواند با 99 به علاوه درصد دقت تشخیص دهد که آیا فرد مبتلا به سرطان پستان است یا نه. هدف کاهش مثبت کاذب و منفی کاذب است. منفی های کاذب نگران کننده هستند زیرا این بدان معناست که به شما گفته می شود سرطان پستان ندارید و معلوم است که مبتلا هستید.

بنابراین ، این ممکن است سه وثیقه تولید شده باشد. این بر اساس یک چارچوب امنیتی حاکم بر داده ها و حریم خصوصی بسیار قوی است. لایه سوم دسترسی به شرکت های نوپا ، مبتکران ، محققان و شرکت ها برای رشد اقتصادی و ارزش گذاری برای منافع انسانی خواهد بود.

READ  سلامت دیجیتال و هوش مصنوعی چگونه سلامت هوشمند ، اخبار سلامت ، ET HealthWorld را هدایت می کنند

همه ما دور هم جمع شده ایم زیرا نیاز به بسیاری از سیاست های مربوط به ایمنی ، امنیت پیرامون تعصب وجود دارد ، بنابراین ، دولت باید نقش بزرگی را ایفا کند. نقشی برای شرکتی مانند شرکت ما وجود دارد زیرا نیاز به اتصال CPU ، GPU ، FPGA ، اتصال شتاب دهنده های AI ، اترنت ، فیبر نوری و غیره وجود دارد.

س: جنبه های حیاتی بیمارستانها برای کنترل این دیجیتالی چه مواردی خواهد بود؟
در حال حاضر بیمارستان ها دیجیتالی کردن داده ها را آغاز کرده اند ، هنوز انجام نشده است ، مرحله دوم تشخیص است ، اما بیمارستان ها به تنهایی قادر به تشخیص نیستند ، آنها باید با شرکت های فناوری ، دانشگاه ها و غیره همکاری کنند و این آخرین شکافی است که ما در حال تلاش برای پر کردن

داده ها ، چه داده های خام ، غیر ساختاری و چه داده های سرپرستی شده ، بخشی از آن است. قسمت بعدی آن IP است (الگوریتم تشخیص) و سوم فناوری است. بنابراین ، یک الزام سیاست وجود دارد. بنابراین ، بیمارستان به خودی خود قادر نخواهد بود که کل ستون فقرات دیجیتالی سازی و فناوری را به سمت مراقبت های بهداشتی سوق دهد. در غیر این صورت ما باید دور هم جمع شویم ، بله ، ما می توانیم این کار را انجام دهیم ، اما سرعت آن مانند 20 سال خواهد بود.

س: آیا فکر می کنید استاندارد سازی داده های مراقبت های بهداشتی چالشی است؟
خوشحال خواهم شد به شما بگویم که در داده های مراقبت های بهداشتی ، استاندارد سازی بسیار بیشتری وجود دارد. این استاندارد بسیار بیشتر از پرونده های حقوقی و انگلیسی خروجی است که تفسیر زیادی دارد. اما ، در مورد اعداد ، ساده تر و استانداردتر می شود.

READ  نزدیک به 24 هزار جلسه مشاوره تلفنی از زمان وقوع ، Health News ، ET HealthWorld

وقتی این پلتفرم را ساختیم ، حتی تبادل داده ها نیز استاندارد می شود. بنابراین اگر به آزمایشگاه های مختلف آسیب شناسی بروید ، این سیستم عامل می تواند به هر دو دسترسی داشته باشد و هم راه حلی برای پیشرفت خدمات بهداشتی شما ارائه دهد. سیستم عامل ما نه تنها به دنبال درمان ، بلکه به مدیریت بهداشت نیز خواهد بود. این سیستم عامل می تواند به شما در مدیریت این داده ها کمک کند و برای استفاده از آن لازم نیست حتماً بیمار باشید.

س: آخرین نوآوری ها از طریق هوش مصنوعی در اینتل چیست؟
جدیدترین چیزی است که ما آن را معماری ماتریس می نامیم که همان شتاب دهنده هوش مصنوعی است. حالا این محاسبه برای این است که بهترین عملکرد را روی هوش مصنوعی انجام دهد ، چه در ابر ، ماشین یا مراقبت های بهداشتی استفاده شود. ما همچنین یک محاسبه هوش مصنوعی داریم که آنقدر کوچک است که می توان آن را روی ساعت یا عینک استفاده کرد.

ما توانایی اتصال چندین یخچال و فریزر رایانه ای به نام سرور یا خوشه سرور را از طریق قابلیت هایی مانند اترنت یا اتصال نوری داریم. سپس در شبکه ، چیزی به نام Smart NIC (کارت رابط شبکه) داریم. اکنون نه تنها بلوک های ساختمانی را کنار هم قرار داده ایم ، بلکه با عمودی ها نیز همکاری خواهیم کرد تا موارد استفاده آنها را بهینه کنیم.

در آخر ، می خواهم به شما بگویم که برای تعیین توالی ژنوم به تریلیون عمل نیاز داریم. در سال 2000 ، هزینه 1 تریلیون عملیات شناور 50 میلیون دلار هزینه دارد. بنابراین ، هشت برابر این محاسبه ها به معنای 8 تریلیون است و عملیات نقطه شناور را می توان با 600 دلار انجام داد. تعیین توالی ژن یک شخص را می توان در صد دلار انجام داد. این نوعی اقتصاد است که مقیاس گذاری محاسبه از طریق نوآوری و طی سالهای همکاری مشترک دنبال کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *