مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

Pfizer ، Moderna vax با قدرت موثر ، تجزیه و تحلیل CDC ، Health News ، ET HealthWorld را پیدا می کند

1 min read

Pfizer ، Moderna vax با قدرت موثر ، تجزیه و تحلیل CDC را پیدا می کندبر اساس مطالعه جدیدی که بر روی بیش از 1800 مراقبت بهداشتی در ایالات متحده انجام شده ، واکسن های Pfizer-BioNTech و Moderna coronavirus 94٪ در پیشگیری از Covid علامتی موثر هستند. این تحقیق که CDC روز جمعه منتشر کرد ، شواهد بیشتری در مورد عملکرد واکسن حتی در خارج از آزمایشات بالینی کنترل شده ارائه می دهد.

دکتر روچل والنسکی ، مدیر CDC ، روز جمعه گفت: “این گزارش جذاب ترین اطلاعات تاکنون برای انجام واکسن Covid را همانطور که انتظار می رفت در دنیای واقعی ارائه کرد.”

این یافته ها بر اساس مطالعه مداوم در مورد کارکنان مراقبت های بهداشتی در 25 ایالت است. این تجزیه و تحلیل موقت شامل داده هایی در مورد 1،843 مراقبت های بهداشتی بود. بیش از 80٪ شرکت کنندگان زن بودند. حدود 623 کارگر از ژانویه تا اواسط مارس آزمایش مثبت داشتند. این مطالعه نشان داد که کسانی که به طور کامل واکسینه شده اند 94٪ کمتر از همسالان واکسینه نشده خود دچار عفونت های علامتی می شوند. این ارقام با برآورد کارآیی آزمایش های بالینی مطابقت دارند.

دانشمندان همچنین دریافتند که یک دوز واحد از رژیم دو شات 82٪ در جلوگیری از عفونت علامتی موثر است. این رقم بالاتر از آن است که در سایر مطالعات گزارش شده است و ممکن است نتیجه جوانی نسبی شرکت کنندگان باشد که سن متوسط ​​آنها از 37 تا 38 سال بود.

READ  دانشمندان ICMR ، بهداشت نیوز ، ET HealthWorld می گویند ، جهش nCoV تاثیری بر واکسنهای دزی نخواهد داشت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *