مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

Pfizer برای جستجوی مجوز استفاده اضطراری ، Health News ، ET HealthWorld ، آزمایش Covid-19 را با 95٪ کارآیی به پایان رساند

1 min read

Pfizer برای جستجوی مجوز استفاده اضطراری ، آزمایش Covid-19 را با 95٪ کارآیی به پایان می رساندPfizer Inc روز چهارشنبه گفت که نتایج نهایی آزمایش مرحله آخر واکسن Covid-19 آن 95٪ موثر است ، و افزود که داده های ایمنی دو ماهه لازم را دارد و ظرف چند روز برای مجوز اضطراری ایالات متحده درخواست می کند.

این دارو ساز گفت: اثر واکسن تولید شده با شریک آلمانی BioNTech SE در تمام جمعیت و سن و نژاد سازگار است و هیچ عارضه جانبی عمده ای وجود ندارد ، این نشانه ای است که می توان به طور گسترده در سراسر جهان از این واکسیناسیون استفاده کرد.

کارآیی در بزرگسالان بالای 65 سال ، که در معرض خطر ویژه ویروس هستند ، بیش از 94٪ بود.

تجزیه و تحلیل نهایی تنها یک هفته پس از نتایج اولیه آزمایش نشان می دهد که واکسن بیش از 90٪ موثر بوده است. Moderna Inc روز دوشنبه اطلاعات اولیه واکسن خود را منتشر کرد که نشان دهنده اثربخشی مشابه آن است.

داده های بهتر از حد انتظار از دو واکسن ، هر دو با فناوری جدید موسوم به RNA پیام رسان (mRNA) ، امیدها را برای پایان دادن به بیماری همه گیر احیاگر که بیش از 1.3 میلیون نفر در جهان کشته است و ویران کننده اقتصاد و اقتصاد است ، افزایش داده است. زندگی روزمره.

با این حال ، در حالی که برخی از گروه ها مانند کارکنان مراقبت های بهداشتی در ایالات متحده برای واکسیناسیون در اولویت قرار می گیرند ، ماه ها طول می کشد تا مقابله گسترده آغاز شود.

فایزر گفت روز چهارشنبه 170 مورد از این بیماری در آزمایش بیش از 43000 داوطلب مشاهده شده است که 162 مورد در بازوی دارونما و 8 مورد در گروه واکسن مشاهده شده است.

READ  شرکت های نواواکس با Covax برای اولین بار 350 میلیون منفجر ، بهداشت نیوز ، ET HealthWorld معامله می کنند

ده نفر دچار کوید 19 شدید شدند که یکی از آنها واکسن دریافت کرد.

همچنین گفته شد که واکسن قابل تحمل است و عوارض جانبی آن معمولاً خفیف تا متوسط ​​است و به سرعت از بین می رود.

تنها عارضه جانبی شدید که بیش از 2٪ از افراد واکسینه شده را تحت تأثیر قرار داد خستگی بود که بعد از دوز دوم 3.7٪ از گیرندگان را تحت تأثیر قرار داد. بزرگسالان مسن تر ، پس از واکسیناسیون ، عوارض ناخواسته و کمتر ملایم را گزارش می کنند.

نتایج در حالی است که ویروس در ایالات متحده ، اروپا و جاهای دیگر بیداد می کند و فشار عظیمی بر سیستم های مراقبت های بهداشتی با تعداد ثبت موارد جدید و بستری شدن در بیمارستان ها وارد می کند.

انتظار می رود که نزدیک شدن به زمستان در نیمکره شمالی همزمان با فصل تعطیلات ، تعداد افراد را بدتر کند زیرا مردم وقت بیشتری را در خانه می گذرانند و برای اجتماعات خانوادگی دور هم جمع می شوند.

آلبرت بورلا ، مدیر عامل شرکت Pfizer در بیانیه ای گفت: “با صدها هزار نفر در سراسر جهان روزانه آلوده ، ما باید فوراً یک واکسن ایمن و م toثر به دنیا ببریم.”

Pfizer و BioNTech همچنین گفتند که آنها قصد دارند داده ها را به سایر سازمان های نظارتی در سراسر جهان و همچنین ایالات متحده ارسال کنند. آنها همچنین در نظر دارند داده های حاصل از این مطالعه را به یک مجله علمی بررسی کنند.

Pfizer بار دیگر تأکید کرد که انتظار می رود در سال جاری حدود 50 میلیون دوز واکسن تولید کند که برای محافظت از 25 میلیون نفر کافی باشد و سپس در سال 2021 تا 1.3 میلیارد دوز تولید شود.

READ  نخست وزیر امارات متحده عربی واکسن Covid-19 ، Health News ، ET HealthWorld را دریافت کرد

از ده ها سازنده دارو و گروه تحقیقاتی که برای تولید واکسن علیه Covid-19 تلاش می کنند ، انتشار اطلاعات بعدی احتمالاً از AstraZeneca Plc با دانشگاه آکسفورد در نوامبر یا دسامبر خواهد بود. جانسون و جانسون می گویند امسال در دست ارائه داده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *