مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

Pfizer توزیع داروی ضد سیگار را پس از یافتن ماده سرطان زا متوقف می کند ، بهداشت نیوز ، ET HealthWorld

1 min read

Pfizer توزیع داروی ضد سیگار را پس از یافتن ماده سرطان زا متوقف می کندPfizer Inc روز پنجشنبه گفت که بعد از یافتن سطح بالایی از عوامل ایجادکننده سرطان به نام نیتروزامین در قرص ها ، توزیع درمان ضد سیگار ، Chantix را متوقف می کند.

این دارو ساز تعداد زیادی داروی ضد سیگار را به یاد می آورد. تنظیم کننده داروی ایالات متحده در گذشته با شرکت هایی که داروهای آنها دارای N-nitrosodimethylamine (NDMA) بیش از مقادیر قابل قبول است ، ارتباط برقرار کرده است.

سازمان غذا و دارو (FDA) سال گذشته میزان زیادی NDMA را در برخی نسخه های داروی معروف دیابت متفورمین یافت. آلودگی NDMA مسئول یادآوری داروی سوزش معده Zantac بود که توسط Sanofi SA در سال 2019 فروخته شد.

Chantix در ماه مه 2006 توسط FDA به عنوان داروی تجویزی مورد تأیید قرار گرفت که همراه با پشتیبانی ، به بزرگسالان 18 سال به بالا کمک می کند سیگار را ترک کنند و به مدت 12 تا 24 هفته استفاده می شود.

Pfizer گفت: مکث در توزیع به دلیل احتیاط فراوان و در انتظار انجام آزمایش های بیشتر است.

استیون دانهی ، سخنگوی Pfizer در نامه ای به رویترز گفت: “مزایای Chantix بیشتر از خطرات احتمالی بسیار کم است ، در صورت وجود ، ناشی از قرار گرفتن در معرض نیتروزامین از وارنیکلین در کنار سایر منابع مشترک در طول زندگی.”

READ  مدیر محاکمه ، Health News، ET HealthWorld می گوید ، نتایج آزمایشات واکسن Oxford Covid-19 امسال ارائه می شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *