مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

Pfizer دادگاه ایالات متحده را علیه Aurobindo Pharma ، دکتر Reddy’s در مورد داروی سرطان ، Health News ، ET HealthWorld جابجا کرد

1 min read

Pfizer دادگاه ایالات متحده را علیه Aurobindo Pharma ، دکتر ردی در مورد داروی سرطان جابجا کردHYDERABAD: شرکت Pfizer Inc و شرکتهای گروهی آن با صدور دادخواست علیه آزمایشگاههای Aurobindo Pharma Ltd و Dr. Reddy’s در دادگاه ایالات متحده ادعا کردند که سازندگان دارو هند قصد دارند به طور جداگانه نسخه های عمومی داروی پرفروش چند میلیارد دلاری Ibrance (palbociclib) خود را ارائه دهند. قبل از انقضا ثبت اختراع آن.

Pfizer هفته گذشته دادخواست احتمالی نقض حق ثبت اختراع را علیه هر دو شرکت در دادگاه منطقه ای ایالات متحده برای منطقه دلاور مطرح کرد.

Palbociclib برای درمان نوع خاصی از سرطان پستان استفاده می شود و با کاهش یا توقف رشد سلول های سرطانی کار می کند.

Ibrance طبق گزارش سالانه Pfizer در سال 2019 ، تقریباً 5 میلیارد دلار درآمد جهانی از جمله 3.25 میلیارد دلار در ایالات متحده در سال 2019 به دست آورد.

در مارس 2019 ، چندین شرکت تولیدکننده عمومی به ما اطلاع دادند که درخواست های جدید دارویی مختصر را به سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) برای درخواست تأیید در بازار نسخه های عمومی Ibrance ارسال کرده اند.

طبق گزارش سالانه ، شرکت های تولید کننده عمومی بی اعتباری و عدم نقض دو ترکیب حق اختراع ثبت شده و یک روش استفاده از حق ثبت اختراع را پوشش می دهند که هر یک از آنها در سال 2023 منقضی می شود.

Pfizer در دادخواست خود اظهار داشت كه سازندگان داروي هندي برنامه دارويي جديد مختصر (ANDA) را براي درخواست تأييد در زمينه توليد تجاري ، فروش و واردات داروهاي عمومي مورد نظر از كپسول هاي ibrance ، 75 ميلي گرم ، 100 ميلي گرم و 125 به USFDA ارائه داده اند. میلی گرم قبل از انقضا 730 حق ثبت اختراع.

READ  بالاترین سنبله یک روزه در هند با 2،17،353 مورد تازه ، Health News، ET HealthWorld

Pfizer در میان دیگران دستور اولیه و دائمی دستور Aurobindo و DRL را از تولید تجاری ، استفاده ، فروش ، پیشنهاد برای فروش یا واردات محصولات ANDA یا هر محصول دارویی دیگر تحت پوشش اختراع ثبت شده 730 به ایالات متحده ، قبل از انقضا آن حق ثبت اختراع ، شامل هرگونه تمدید و دوره انحصاری اضافی.

طبق گواهینامه های ثبت اختراع بند IV ، یک شرکت می تواند قبل از انقضا اختراع ثبت شده مربوط به داروی مارک دار که شرکت داروسازی می خواهد از آن نسخه برداری کند ، برای FDA برای بازاریابی یک داروی عمومی درخواست تأیید کند.

یک مقام ارشد شرکت داروسازی مستقر در شهر گفت که پرونده های مربوط به دعاوی مربوط به ثبت اختراع برای تولیدکنندگان داروهای عمومی در ایالات متحده امری غیرمعمول نیست و این دادخواست هیچ تاثیری بر عملکرد شرکت نخواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *