مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

PM Modi ماموریت دیجیتالی Ayushman Bharat ، Health News ، ET HealthWorld را راه اندازی می کند

1 min read

PM Modi ماموریت دیجیتالی Ayushman Bharat را راه اندازی کردنخست وزیر نارندرا مودی روز دوشنبه ماموریت دیجیتالی آیوشمن بهارات را از طریق یک کنفرانس مجازی راه اندازی کرد و اعلام کرد که اکنون همه خدمات درمانی از طریق شبکه دیجیتالی بیمارستان ها از سراسر کشور به صورت آنلاین در دسترس خواهد بود. وی همچنین اعلام کرد که یک شناسه بهداشتی منحصر به فرد برای همه شهروندان صادر می شود که در هر زمان که نیاز باشد به دسترسی به سوابق سابقه سلامت بیمار کمک می کند.

نخست وزیر پیشتر در سخنرانی روز استقلال خود از اجرای ماموریت سلامت دیجیتال به عنوان یک پروژه آزمایشی در شش منطقه اتحادیه خبر داده بود.
با ردیابی یک تاریخچه مختصر از Ayushman Bharat PM-JAY Yojana که اکنون در سومین سال خود به سر می برد ، اعلام شد که بیش از 4 کرور کارت Ayushman تحت طرح صادر شده است ، خدمات بهداشتی بدون پول نقد و بدون کاغذ ساخته شده است ، بسیاری از بیمارستانها به این سازمان پیوسته اند. طرح انتقال تعداد کل بیمارستان ها در شبکه به 24000 بیمارستان و بسیاری از بسته های بهداشتی منطقی برای استفاده بیشتر افراد نیازمند منطقی شده است.
نخست وزیر مودی در مراسم راه اندازی مجازی گفت: “مأموریت ایوشمن بهارات نقش اساسی در از بین بردن مشکلاتی که افراد محروم برای دسترسی به خدمات مراقبت های بهداشتی با آن روبرو هستند ، ایفا خواهد کرد. مأموریت ایوشمن بهارات تعداد زیادی از بیماران را به بیمارستان های سراسر کشور متصل کرده است که از آنجا به بعد با ایجاد یک بستر تکنولوژیکی برای گسترش خدمات خود ، از این به بعد بیشتر خواهد شد. “

READ  ایالات متحده دوزهای واکس 750K Covid را به تایوان ، اخبار سلامت ، ET HealthWorld اهدا خواهد کرد

نخست وزیر تأکید کرد که بیماریها یکی از دلایل کلیدی برای سوق دادن خانواده ها به چرخه معیوب فقر است و زنان خانواده ها بدترین افراد مبتلا به این بیماری هستند زیرا آنها همیشه مسائل مربوط به سلامتی خود را به پس زمینه می اندازند. وی گفت: “این راه حل های مراقبت های بهداشتی سرمایه گذاری بزرگی در زمان حال و آینده کشور است.”

نخست وزیر از برنامه Arogya Setu استقبال کرد که با ورود کرونا به کشور ایجاد شد و به ردیابی موارد مثبت و تماس ها کمک کرد ، بنابراین به محدود کردن شیوع ویروس کمک کرد. وی همچنین از Co-WIN برای کمک به دستیابی به تعداد بی سابقه واکسیناسیون و در دسترس قرار دادن اطلاعات مربوط به تلقیح تقدیر کرد.

همراه با شناسنامه بهداشتی منحصر به فرد برای هر شهروند ، ثبت نام متخصصان و امکانات بهداشتی نیز تحت طرح آیوشمن بهارات ایجاد می شود.

نخست وزیر مودی تاکید کرد که دولت در تلاش است تا خدمات درمانی را با تقویت بیمارستان های پزشکی و مراکز درمانی اولیه در کشور برای همه در سراسر کشور در دسترس تر و مقرون به صرفه تر قرار دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *