مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

SC می گوید همه مجاز به درمان Covid نیستند ، به دنبال پاسخ مرکز داروهای جایگزین ، Health News ، ET HealthWorld

1 min read

SC می گوید که هر کسی مجاز به درمان Covid نیست ، به دنبال پاسخ مرکز برای داروهای جایگزین استدهلی نو: دادگاه عالی روز پنجشنبه از مرکز در مورد نحوه و میزان داروی جایگزین که می تواند به عنوان تقویت کننده ایمنی در برابر بیماری Covid-19 مجاز باشد ، پاسخی دریافت کرد.

یک نیمکت به ریاست دادگستری آشوک بوشن در حال شنیدن ادعایی بود که توسط دکتر AKB Sadbhavana Mission School of Homeopharmacy علیه تصمیم دادگاه عالی کرالا در آگوست سال جاری برگزار شد و این پزشک را تحت نظر AYUSH (آیورودا ، یوگا ، طبیعت درمانی ، یونانی ، سیدا و هومیوپاتی) می تواند تقویت کننده های ایمنی را در پس زمینه Covid-19 تجویز کنید ، اما نمی تواند به عنوان درمانی برای عفونت ویروسی تجویز شود.

این نیمکت متشکل از دادگستری Subhash Reddy و MR Shah از دادستان کل Tushar Mehta به نمایندگی از مرکز خواستند که یک استیضاح نامه ارائه دهد که جزئیات مجاز بودن داروی جایگزین با توجه به COVID را توضیح دهد.

نیمکت از مهتا سeriال کرد ، آیا هیچ راهنمایی توسط وزارت عیوش وجود دارد؟ این در کل کشور تأثیر دارد. نیمکت تأکید کرد که اجازه درمان به همه افراد داده نمی شود. مهتا این مشاوره را ذکر کرد که در آن تمام جزئیات استفاده از داروها ذکر شده بود و ارائه داد که او دستورالعمل هایی را ثبت می کند.

این نیمکت خاطرنشان کرد: “اینها را نمی توان به عنوان یک درمان بلکه به عنوان یک تقویت کننده ایمنی در نظر گرفت.” مهتا پاسخ داد: “بله ، آنها درمانی نیستند ، بلکه فقط تقویت کننده هستند.” در پایان جلسه دادرسی ، نیمکت از مهتا خواست تا استشهاد را تنظیم کند.

READ  پانل دولت ، بهداشت نیوز ، ET HealthWorld

دولت به دلیل استفاده از قرص های مشاوره ای AYUSH به عنوان تقویت كننده ایمنی و نه به عنوان درمانی برای Covid-19 ، در برابر دیوان عالی كشور تسلیم شده است.

مطابق با اطلاع رسانی در تاریخ 6 مارس ، استفاده پیشگیرانه و پیشگیری کننده شامل صمصامانی واتی 500 میلی گرم دو بار در روز با آب گرم به مدت 15 روز در زیر آیورودا و جوشانده Nilavembu Kudineer 60 میلی لیتر دو بار در روز به مدت 14 روز تحت عنوان Siddha ذکر شده است.

برای اونانی ، داروی تجویز شده با جوشاندن Behidana (Cydonia oblonga) 3 گرم ، Unnab (Zizyphus jujuba) 5 گرم و Sapistan (Cordia myxa) 9 عدد در آب ، جوشانده بود.

قرار بود این مواد را در آب 250 میلی لیتر بجوشانید تا فقط نیمی از آب باقی بماند و در یک بطری شیشه ای نگهداری شود و در صورت ولرم استفاده شود. تحت هومیوپاتی ، آلبوم آرسنیکوم 30 ، روزانه یک بار در معده خالی به مدت سه روز تجویز شد. در این اعلان اعلام شده بود که دوز باید پس از یک ماه با همان برنامه تکرار شود تا اینکه عفونت های ویروس کرونا در جامعه شیوع پیدا کند.

طبق اخطار وزارت AYUSH دولت های ایالتی باید اقدامات لازم را برای اتخاذ داروهای جایگزین برای مقابله با Covid-19 انجام دهند. یک وکیل دادگاه عالی را به دنبال هدایت به دولت ایالت جهت اجرای اعلان صادره از سوی وزارت عیوش منتقل کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *