مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

Sputnik V روسیه 92٪ کارآیی را نشان می دهد ، تجزیه و تحلیل داده های موقت ، Health News ، ET HealthWorld را پیدا می کند

1 min read

Sputnik V روسیه 92٪ کارآیی را نشان می دهد ، تجزیه و تحلیل داده های موقت را پیدا می کندواکسن آزمایشی Covid-19 روسیه Sputnik V طبق اولین داده های موقت اعلام شده در روز چهارشنبه توسط مرکز ملی گامالیا و صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه ، 92 درصد در محافظت از افراد در برابر ویروس کرونا موثر است.

در حال حاضر ، 40،000 داوطلب در فاز III آزمایشات بالینی Sputnik V دوسوکور ، تصادفی و کنترل شده با دارونما شرکت می کنند که بیش از 20،000 با دوز اول واکسن و بیش از 16،000 با اولین و دوم واکسینه شده اند. دوزهای واکسن.

نتایج موقت بر اساس آزمایشاتی انجام شده است که در بین بیش از 16000 داوطلب که 21 روز پس از اولین تزریق واکسن یا دارونما دریافت کرده اند ، کارایی ارزیابی شده است. به عنوان یک نتیجه از تجزیه و تحلیل آماری 20 مورد تایید شده ویروس کرونا ، تقسیم مورد بین افراد واکسینه شده و کسانی که دارونما دریافت کرده اند نشان می دهد که واکسن Sputnik V پس از دوز دوم ، میزان کارآیی 92٪ داشته است.

همچنین اظهار داشت که هیچگونه عارضه جانبی غیر منتظره به عنوان بخشی از تحقیق شناسایی نشده است. برخی از واکسیناسیون ها عوارض جانبی جزئی کوتاه مدت مانند درد در محل تزریق ، سندرم آنفولانزا مانند تب ، ضعف ، خستگی و سردرد داشتند.

آزمایشات بالینی Sputnik V فاز 3 در بلاروس ، امارات متحده عربی ، ونزوئلا و سایر کشورها و همچنین فاز II-III – در هند در حال انجام است.

READ  300 از Kol برای آزمایش ZyCov-D ، Health News ، ET HealthWorld

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *