مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

TataMD آزمایش جدیدی را برای Covid-19 آغاز می کند. آماده با 10 تست لک / ماه ظرفیت ، اخبار سلامت ، ET HealthWorld

1 min read

TataMD آزمایش جدیدی را برای Covid-19 آغاز می کند.  با ظرفیت 10 آزمایش در ماه آماده استTata Medical and Diagnostics Ltd (TataMD) روز دوشنبه آزمایش جدید تشخیصی را برای Covid-19 – ادعا می کند که کارآمدتر و ساده تر از آزمایش های موجود است – با توانایی افزایش مقیاس آزمایش در مقیاس بزرگ در سراسر کشور ، آغاز کرد.

آزمون این شرکت “TataMD CHECK” با مشارکت CSIR-IGIB (شورای تحقیقات علمی و صنعتی-موسسه ژنومیک و زیست شناسی تلفیقی) توسعه یافته است.

این شرکت اعلام کرده است که توسط شورای تحقیقات پزشکی هند و کنترل کننده داروی عمومی هند (DCGI) تأیید شده است و به زودی از طریق مراکز تشخیصی و بیمارستان های سراسر هند در دسترس خواهد بود.

برای در دسترس قرار دادن آزمایش در سراسر هند ، این شرکت در حال گفتگو با زنجیره های بیمارستان ، بازیکنان تشخیصی و آزمایشگاه ها برای مشارکت است و با ظرفیت تولید ماهانه 10 لک ماهانه آماده است تا کارخانه خود را در کارخانه چنای آغاز کند.

“ما به یک راه حل رسیده ایم که تجربه آزمایش از پایان به پایان را فراهم می کند. ما آزمایش را بسیار کارآمد تر و قابل اعتماد تر و مقیاس پذیر تر می کنیم ، که دسترسی و دسترسی بیشتری ایجاد می کند. علاوه بر این ، این کل در هند توسعه یافته است” ، پزشکی تاتا و مدیر عامل شرکت Diagnostics Ltd ، Girish Krishnamurthy به PTI گفت.

در ماه ژوئن ، CSIR-IGIB با دستیابی به موفقیت در کشف ویروس Covid-19 از طریق سنجش ژن از طریق نوآوری در یک پلت فرم به نام FELUDA با استفاده از آخرین فن آوری CRISPR ، که به طور کلی برای ویرایش ژن استفاده می شود ، دستیابی به موفقیت بزرگی انجام داد.

READ  موارد فعال تنها 1.65 درصد از کل آلودگی های هند ، بهداشت نیوز ، ET HealthWorld است

“ما با آزمایشگاه IGIB همکاری کردیم و سپس بسیار نزدیک با آنها کار کردیم. با استفاده از کل آزمایشگاه به یک محصول ، امروز آماده هستیم تا محصول را طی 100 روز راه اندازی کنیم. ما برای تهیه این سیستم بسیار سخت کار کردیم ،” او اضافه کرد.

TataMD CHECK یک آزمون مبتنی بر نوار کاغذی با بازخوانی نتیجه تصویری مبتنی بر تصویر است. این به تجهیزات آزمایشگاهی استاندارد نیاز دارد و می توان آزمایش های کمی را انجام داد. علاوه بر این ، این شرکت یک زمان واکنش سریع 45-50 دقیقه در آزمایشگاه دارد و کل زمان آزمایش از نمونه های RNA استخراج شده در آزمایشگاه فقط 75 دقیقه است ، این شرکت گفت.

همچنین ، می تواند “با استفاده از تجهیزات استاندارد و سریع پرسنلی با استفاده از تجهیزات استاندارد و كاركنان حداقل آموزش دیده ، امکان پذیرش سریع و مقیاس با پتانسیل دستیابی به نقاط دوردست كشور را فراهم سازد”.

با تشریح مزایای این آزمون ، کریشنامورتی اظهار داشت که این محصول برخلاف مدلهای آزمایش فعلی به ماشین پیچیده ای نیاز ندارد و در نتیجه راه اندازی آن را در آزمایشگاه آسان می کند. علاوه بر این ، در مقایسه با مدل های فعلی ، گام های کمتری نیز برداشته و از این رو باعث پیچیدگی کمتر و کاهش ناکارآمدی می شود.

علاوه بر این ، یک مزیت عمده آزمون این شرکت این است که آزمایش را می توان در هر فرقه از نمونه انجام داد ، در حالی که مدل های فعلی آزمایش نیاز به این دارند که این تست به صورت دسته ای از تعداد مشخصی از نمونه ها انجام شود و نتایج را به صورت دسته ای بیان کند.

READ  دکتر ردی 2،980 بطری داروی کاهش کلسترول را در ایالات متحده به یاد می آورد ، بهداشت نیوز ، ET HealthWorld

وی ادعا كرد: “در اینجا ، این آزمایش را می توان در هر فرقه انجام داد. این امر بسیار كارآمد است. از زمان نمونه برداری و آوردن آزمایشگاه ، می توانید نتایج را بلافاصله منتشر كنید.”

وقتی از وی در مورد آمادگی شرکت برای پاسخگویی به تقاضا س askedال شد ، وی گفت ، “امروز ما یک ظرفیت برای یک میلیون در ماه برای شروع ایجاد کرده ایم. سپس در حین حرکت و بلوغ آن را مقیاس بندی خواهیم کرد. (ما در حال مقیاس گذاری آن برای نیاز به کشور زیرا ما در اینجا هستیم تا مشکل را حل کنیم و هر کاری که برای حل مشکل لازم است انجام خواهیم داد. “

وی گفت: این شرکت در حال حاضر کیت آزمایش را در کارخانه خود در چنای تولید می کند.

وقتی از Krishnamurthy در مورد قیمت گذاری این آزمون س askedال شد ، گفت که در حال حاضر این استاندارد توسط ایالت ها استاندارد و تنظیم می شود.

“قیمت گذاری تست از طریق آزمایشگاه ها و روش های تشخیصی انجام می شود. ما کل مدل آزمایش نهایی و آزمایشگاهی را به آزمایشگاه ها و روش های تشخیصی ارائه می دهیم ، بنابراین قیمت گذاری از آنها حاصل می شود ، اما از آنجا که ما کارایی و موارد دیگری داریم که در حال ساخت هستیم در ، به طور خودکار بر قیمت گذاری تأثیر می گذارد ، “او بدون قرار دادن تعداد دقیق گفت.

وی همچنین گفت ، “ما یک تست نمی فروشیم ، ما یک تجربه آزمایش می فروشیم. قیمت گذاری در تست کلی است که توسط بیمارستان ها ، آزمایشگاه ها و مراکز تشخیصی انجام می شود. ما یک آزمایش بسیار کارآمد و ساده به آنها می دهیم و که با آنها نقش خواهد داشت “.

READ  ایالات متحده اسپری بینی معکوس با مواد مخدر با دوز بالا را از Hikma، Health News، ET HealthWorld تأیید می کند

وی در مورد برنامه های آینده این شرکت گفت: “ما با یک فناوری آینده نگرانه فوق العاده که با استراتژی ما مطابقت دارد وارد فضای تشخیص می شویم. TATA Medical and Diagnostics بر روی فناوری آینده پژوهی مبتنی بر علم تمرکز می کند تا یک مشکل بزرگتر و Covid را حل کند. اتفاقاً اولین مشکلی است که سعی در حل آن داریم “.

وی گفت ، این فناوری در بسیاری از زمینه ها و سایر بیماری ها دارای اهمیت زیادی است ، و افزود: “مطمئناً ما به چندین جبهه برای محصول و فضا خواهیم آمد. مسئله اینجا و اکنون Covid-19 است و یک مشکل وجود دارد. تقاضای بزرگ و مسئله عظیمی که باید حل شود. این اولین تمرکز ماست … “

کریشنامورتی گفت ، “همه گیری ما را ترغیب کرده است تا در بخش مراقبت های بهداشتی و نقش ما در ایجاد بسیاری از شکاف ها تأمل کنیم. همکاری ما با موسسات تحقیق و توسعه همچنان بخش مهمی از استراتژی ما برای معرفی فن آوری های جدید تشخیصی مانند CRISPR و راه حل های مراقبت های بهداشتی با هدایت تحقیق و توسعه برای مصرف کنندگان Covid و سایر بیماری های عفونی “.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *