مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

WHO ، Health News ، ET HealthWorld

1 min read

واکسن Covid-19 می تواند به تغییر اساسی قوس همه گیر کمک کند: WHOتوسط اما فارگ و استفانی نباهی

ژنو – یک واکسن Covid-19 ممکن است تا مارس 2021 در معرض خطرترین افراد قرار گیرد ، که همراه با سایر پیشرفت ها می تواند روند شیوع همه گیری را تغییر دهد ، یک مقام ارشد سازمان بهداشت جهانی (WHO) روز دوشنبه گفت.

بروس آیلوارد به مجمع وزیران سالانه WHO گفت كه نتایج موقت آزمایش واكسن در مراحل آخر Pfizer Inc “بسیار مثبت” است.

آیلوارد در مجمع 194 عضو 194 عضو گفت: “هنوز کارهای زیادی برای انجام وجود دارد ، این فقط نتایج موقت است … اما نتایج بسیار مثبتی که امروز به دست می آید و امیدواریم که ما امیدواریم برای همه جهان امیدوار کننده باشد.”

وی افزود: “تا ماه مارس در نتیجه کار خارق العاده ای که در سطح جهانی اتفاق می افتد ، می توانیم در موقعیتی قرار بگیریم که اساساً جهت و پویایی این بحران را تغییر دهیم.”

Pfizer گفت واکسن آزمایشی Covid-19 بیش از 90٪ م effectiveثر است ، زیرا با افزایش بیش از 50 میلیون مورد و 1.2 میلیون مرگ ، همه گیر می شود ، امید را افزایش می دهد.

Tedros Adhanom Ghebreyesus مدیر کل WHO نیز در یک توییت از “اخبار واکسن دلگرم کننده” استقبال کرد.

نامزد Pfizer-BioNTech در میان 9 واکسن اصلی نبود که بخشی از تسهیلات “COVAX” سازمان جهانی بهداشت برای تأمین مالی و توزیع عادلانه آنها در سراسر جهان باشد.

با این حال ، شرکت ها برای تهیه برنامه ابراز علاقه کرده اند. WHO گفته است که واکسن های بیشتری در دست بررسی است.

READ  واکسن Zydus برای کودکان بالای 12 سال این هفته برای تأیید ارائه می شود ، بهداشت نیوز ، ET HealthWorld

Pfizer و BioNTech گفتند که انتظار می رود در ماه جاری برای استفاده اضطراری از واکسن مجوز ایالات متحده را بگیرند و احتمال تصمیم قانونی را در اوایل ماه دسامبر افزایش دهند.

آیلوارد ارزیابی چشمگیری از چشم اندازهای کلی ارائه داد.

“در تشخیص ، ما در موقعیتی هستیم که می توانیم آزمایشات گسترده را در سطح جهانی گسترش دهیم ، در حال حاضر ابزارهای درمانی کافی برای کاهش قابل ملاحظه خطر مرگ ناشی از این بیماری و در زمینه واکسن ها داریم – به ویژه با اخبار امروز – ما در حال حاضر هستیم در آستانه داشتن آمادگی لازم برای گسترش دوزهای مربوط به جمعیت در معرض خطر در اواخر سه ماهه اول ، اوایل سه ماهه دوم. “

با این حال ، وی هشدار داد که “شکاف حاد بودجه” 4.5 میلیارد دلاری می تواند دسترسی به آزمایشات ، داروها و واکسن ها را در کشورهای با درآمد کم و متوسط ​​کاهش دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *