مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

WHO برای ایجاد مرکز طب سنتی در هند ، Health News ، ET HealthWorld

1 min read

WHO مرکز پزشکی سنتی را در هند راه اندازی می کنددهلی نو: سازمان بهداشت جهانی روز جمعه اعلام کرد که یک مرکز جهانی طب سنتی در هند ایجاد می کند ، نخست وزیر نارندرا ابراز اطمینان می کند که درست مانند این کشور به عنوان “داروخانه جهان” ظهور کرده است ، نهاد WHO نیز تبدیل شدن به مرکز سلامتی جهانی.

مدیرکل WHO تدروس آدنوم گبریزس این خبر را در یک پیام ویدئویی در مراسمی اعلام کرد که در آن نخست وزیر مودی به مناسبت 5مین روز آیورودا از طریق کنفرانس ویدئویی دو م institutionsسسه آماده آینده آیورودا در جیپور و جامناگر را افتتاح کرد.

موسسه آموزش و تحقیقات در آیورودا (ITRA) ، جامناگار (گجرات) و م Instituteسسه ملی آیورودا (NIA) ، جیپور (راجستان) هر دو م institutionsسسات برتر آیورودا در کشور هستند.

با یک اقدام پارلمان به مituteسسه Jamnagar وضعیت م ofسسه ای با اهمیت ملی (INI) اعطا شده و م oneسسه ای در جیپور از طرف کمیسیون کمک های دانشگاه (UGC) به عنوان مitutionسسه ای به نظر می رسد دانشگاه است (رده نو). طبق وزارت عیوش.

گبریزوس گفت: “من خوشحالم که اعلام می کنم ما توافق کرده ایم که یک مرکز جهانی WHO برای طب سنتی در هند را برای تقویت شواهد ، تحقیقات ، آموزش و آگاهی از طب سنتی و مکمل راه اندازی کنیم.

“این مرکز جدید از تلاشهای WHO برای اجرای استراتژی WHO 2014-2023 که هدف آن حمایت از کشورها در توسعه سیاست ها و برنامه های عملیاتی برای تقویت نقش طب سنتی به عنوان بخشی از سفر آنها به پوشش بهداشت جهانی و سالم تر ، عادلانه تر است ، پشتیبانی خواهد کرد. و دنیای امن تر “، او گفت.

READ  Farmindustria: چهار شرکت ایتالیایی می توانند راکتورهای زیستی را برای تولید واکسن فعال کنند

مودی گفت آیورودا میراث هند است که گسترش آن رفاه بشریت را در پی دارد و همه هندی ها از دیدن دانش سنتی این کشور باعث رونق سایر کشورها خوشحال خواهند شد.

مودی گفت: “این باعث افتخار همه سرخپوستان است که WHO هند را برای تأسیس مرکز جهانی طب سنتی خود انتخاب کرده است. اکنون کارهایی در این راستا از هند انجام خواهد شد.”

“من می خواهم از WHO و به ویژه مدیرکل آن تدروس برای دادن این مسئولیت به هند تشکر کنم. من اطمینان دارم که درست مثل هند به عنوان داروخانه جهان ظهور کرده است ، به همین ترتیب این مرکز طب سنتی به مرکز تبدیل خواهد شد برای سلامتی جهانی ، “او گفت.

وزارت ایوش ، از سال 2016 ، هر روز “روز آیورودا” را به مناسبت Dhanwantari Jayanti (Dhanteras) برگزار می کند.

با توجه به وضعیت غالب Covid-19 ، پنجمین روز آیورودا ، سال 2020 بیشتر در سیستم عامل های مجازی در سطح ملی و بین المللی مشاهده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *