مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

WHO نسبت به remdesivir برای درمان Covid-19 ، Health News ، ET HealthWorld هشدار می دهد

1 min read

WHO نسبت به remdesivir برای درمان Covid-19 هشدار می دهدژنو: سازمان بهداشت جهانی (WHO) روز جمعه هشدار داد که داروی ضد ویروس remdesivir نباید برای درمان بیماران Covid-19 استفاده شود ، هر چقدر هم بیمار باشند زیرا هیچ مدرکی اثبات نمی کند.

خبرگزاری شین هوا به نقل از پنل گروه توسعه رهنمودهای سازمان بهداشت جهانی (GDG) اظهار داشت: “این هیئت فاقد شواهد و مداركی مبنی بر بهبود اثرات Remdesivir در عواقب بهبود یافته بیماران مانند كاهش مرگ و میر ، نیاز به تهویه مكانیكی ، زمان بهبود بالینی و سایر موارد است.” در یک اشباع

هیئت مدیره اضافه کرد: “هر گونه اثر مفید Remdesivir ، در صورت وجود ، به احتمال زیاد ناچیز است و احتمال آسیب مهم همچنان وجود دارد.”

توصیه WHO ، که در مجله پزشکی بریتانیا منتشر شد ، بر اساس یک بررسی شواهد بود که شامل داده های چهار آزمایش تصادفی بین المللی در بین بیش از 7000 بیمار بستری در بیمارستان بود.

پس از بررسی شواهد ، هیئت نتیجه گرفت که remdesivir هیچ تأثیر معنی داری بر میزان مرگ و میر یا سایر نتایج مهم برای بیماران ندارد.

در این گزارش آمده است: “به ویژه با توجه به هزینه ها و پیامدهای منابع مرتبط با remdesivir … این هیئت احساس می کند مسئولیت نشان دادن شواهدی از کارآیی است که با داده های موجود موجود تأیید نشده است.”

آنتی ویروس یکی از تنها دو دارویی است که در حال حاضر مجاز به درمان بیماران Covid-19 در سراسر جهان است.

این ماده پس از تحقیقات اولیه تایید شده است که در ایالات متحده ، اتحادیه اروپا و سایر کشورها استفاده می شود ، ممکن است باعث بهبودی زمان بهبودی در برخی از بیماران Covid-19 شود.

READ  لوپین نسخه عمومی Brovana را در ایالات متحده ، اخبار سلامت ، ET HealthWorld راه اندازی کرد

Remdesivir که توسط شرکت آمریکایی Gilead ساخته شده بسیار گران است و باید از طریق ورید تجویز شود.

ماه گذشته گیلاد گفت که این دارو فروش سه ماهه سوم خود را حدود 900 میلیون دلار افزایش داده است.

هشدار سازمان بهداشت جهانی در حالی است که طبق گزارش دانشگاه جان هاپکینز ، تعداد کل موارد ویروس کرونا در سراسر جهان 56.8 میلیون نفر بوده است ، در حالی که مرگ و میرها به بیش از 1.35 میلیون نفر رسیده است.

در آخرین به روزرسانی روز جمعه ، مرکز علوم و مهندسی سیستم های دانشگاه (CSSE) نشان داد که تعداد جهانی پرونده و تلفات در حال حاضر به ترتیب 56،817،667 و 1،358،489 بوده است.

براساس CSSE ، ایالات متحده با 11،710،084 و 252،484 به ترتیب بیشترین آمار و مرگ و میر در جهان آسیب دیده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *