مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

WTO ، Health News ، ET HealthWorld می گوید موانع موجود در واکس ، داروها را کاهش دهید

1 min read

رویترز / دنیس بالیبوس
رویترز / دنیس بالیبوس

دهلی نو: از “حجم پر” 3.51 میلی لیتر به جای 3.5 میلی لیتر گرفته تا بررسی دقیق اهداهای واکسن Covax ، رژیم های مختلف نظارتی در کشورها و تعرفه های بالا ، سازمان تجارت جهانی (WTO) محدودیت های گسترده ای را که Covid با آن روبرو است را آزاد کرده است. -19 دارو ، ماده تشخیصی و واکسن و ورودی آنها در کشورهای مختلف.

آژانس جهانی تجارت آزاد و منصفانه پیشنهاد می کند که اعضای 160 فرد آن برای اطمینان از جریان بدون مانع مواد حیاتی برای مقابله با ویروس کشنده با یکدیگر همکاری کنند ، مجموعه ای از اقدامات تسهیل تجارت احتمالی را برای کاهش محدودیت ها پیشنهاد داده است. در واقع ، این فقط کشورهای فقیر نیستند که تحت برخی از محدودیت ها در اروپا و ایالات متحده قرار گرفته اند ، محل زندگی بیگ فارما ، حتی هند از مبارزه با ویروس کرونا شکایت دارد.

هنگامی که پرونده رسیدگی به پرونده ها در هند در رکورد بود ، برخی از محدودیت ها پس از مطرح شدن موضوع توسط نخست وزیر نارندرا مودی و جو بایدن رئیس جمهور ایالات متحده کاهش یافت. WTO گفته است که باید هماهنگی جهانی با دستورالعمل ها برای داروها وجود داشته باشد تا امکان توسعه سریع داروها فراهم شود و با غلبه بر نیازهای متناقض یا متفاوت داروسازی ، با سرعت بیشتری بین کشورها حرکت کند.

به همین ترتیب ، برای تولید واکسن ها و ورودی های آنها ، نهاد چند جانبه رژیم های سرمایه گذاری شفاف و قابل پیش بینی را همراه با توافق نامه های دو جانبه و منطقه ای برای کاهش محدودیت های واردات و صادرات پیشنهاد کرده است. دیده می شود که یک طبقه بندی تعرفه ای قابل پیش بینی نیز مهم است. با توجه به غیرقابل پیش بینی بودن رژیم نظارتی برای واکسن ها ، WTO پیشنهاد کرده است اقدامات گسترده ای برای ترخیص ، از جمله برای آزمایشات بالینی و استفاده اضطراری انجام شود. علاوه بر این ، اقدامات کلی وجود دارد ، از جمله توافق نامه های شناخت متقابل مربوط به بازرسی از امکانات و به اشتراک گذاری گردش کار و اطلاعات بین کشورها و آژانس های آنها برای تسریع دسترسی به کالاهای اساسی پزشکی. WTO پیشنهاد کرد که زمان بندی ارزیابی و تأیید محصولات پزشکی و آزمایشات بالینی کاهش یابد و نیازها در سطح جهانی مطابقت داشته باشد. در WTO بحث گسترده ای در مورد اجازه دسترسی به واکسن ها ، داروها و کمک های تشخیصی در کشورهای فقیرتر با هند و آفریقای جنوبی وجود دارد که نشان می دهد در رژیم ثبت اختراع انعطاف پذیری برای افزایش منابع وجود دارد.

READ  منابع ، اخبار سلامت ، ET HealthWorld

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *